BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Witaj szkoło!

20180622 092543Rok szkolny 2018/2019 zaczynamy 3 września o godz. 10.00 od spotkań z wychowawcami w salach lekcyjnych, a następnie udamy się na szkolną halę sportową, gdzie odbędzie się uroczysta akademia. 

Obowiązuje strój galowy.

Zapraszamy uczniów, rodziców i sympatyków szkoły!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

20180622 092404Rozstania nadszedł czas....
22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. W pięknej uroczystości w szkolnej hali sportowej uczestniczyli oprócz uczniów, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne i pracownicy administracji oraz bardzo licznie przybyli rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od pożegnania Ks. kan. Zdzisław Syldatka, proboszcza naszej parafii w Mniszku. Następnie wręczano uczniom stypendia naukowe, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Dla klas trzecich gimnazjum był to też dzień pożegnania ze szkołą i nauczycielami. Śmiech i łzy towarzyszyły nam podczas uroczystego apelu tak pieczołowicie przygotowanego przez uczniów i nauczycieli. Były gratulacje i wyróżnienia, nagrody i dyplomy uznania. Słowa podziękowań płynęły ze wszystkich stron, ale najbardziej dla nas cenne, to te skierowane od rodziców i uczniów. Z całego serca za nie dziękujemy!
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II oraz wręczono upominki, m.in. od uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy w ten sposób pożegnali swoich starszych kolegów.
Do zobaczenia 3 września, już w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Podsumowanie wyników w klasach 4-7 i gimnazjum

20180621 09475021 czerwca odbył się apel, podczas którego podsumowano wyniki w nauce i zachowaniu. W tradycji naszej szkoły to szczególny dzień – dzień nagradzania i składania podziękowań. Z dumą możemy powiedzieć, że stypendium naukowe otrzymało 11 uczniów szkoły podstawowej i 3 z klas II gimnazjum

 

Czytaj więcej: Podsumowanie wyników w klasach 4-7 i gimnazjum

Podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu w klasach I-III w roku szkolnym 2017/2-18

21 czerwca 2018 roku odbył się apel podsumowujący naukę i zachowanie uczniów z klas I-III w roku szkolnym 2017/2018.

Wśród uczniów klas najmłodszych najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali:

Czytaj więcej: Podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu w klasach I-III w roku szkolnym 2017/2-18

Rozstrzygnięcie konkursów z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

1            21 czerwca 2018 r. zostały rozstrzygnięte szkolne konkursy historyczne zorganizowane przez nauczyciela historii p. P. Góreckiego z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

            Rok 2018 jest powszechnie określany „Rokiem dla Niepodległej” , stąd w naszym kraju możemy spotkać wiele form uczczenia tej jakże ważnej dla naszego narodu rocznicy. Nie inaczej mogło być w naszej szkole. W I semestrze odbył się konkurs wiedzy „Polska Niepodległa” dla uczniów szkoły podstawowej, „Żywa lekcja historii” „Długi wiek XIX” – droga do niepodległości dla gimnazjalistów, a II semestrze udział w zewnętrznych konkursach:Wojewódzkim Konkursie „Przystanek Niepodległa” – trzy zespoły projektowe (dwa z SP i jeden z GM); Plastycznym Konkursie Historycznym „Wojsko Polskie – 100 lat po odzyskaniu Niepodległości”. We wszystkich tych formach udział jako organizator lub opiekun miał nauczyciel historii.

            Pod koniec maja zostały ogłoszone kolejne konkursy , których wiodąca tematyką była 100. rocznica odzyskania Niepodległości. Były to: Konkurs na album i konkurs na portret „Ojców Niepodległości” – trzech wybitnych postaci , który wydatnie przyczyniły się do powstania Państwa Polskiego po 123 latach zaborów: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Wpłynęło wiele prac uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej. Nie sposób nie zauważyć, że były to prace tylko i wyłącznie dziewcząt!

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursów z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

Zwiedzamy Komisariat Policji w Grudziądzu

W środę 20 czerwca grupa dziesięciu uczniów z klasy 3B gimnazjum pod opieką Pana Adriana Woźniaka wybrała się na zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Dzięki dwóm funkcjonariuszom nasi podopieczni mogli dowiedzieć się w jaki sposób wstąpić w szeregi policji. Poznali także wiele ciekawych aspektów tego zawodu. Zobaczyli m.in. cele, gabinet oficera dyżurnego czy też garaż, w którym trzymane są różnego rodzaju pojazdy, wykorzystywane w trakcie policyjnych interwencji.

„zaWODY dla AFRYKI”

1W ramach działań Klubu Szkół UNICEF, nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez UNICEF "zaWODY dla AFRYKI".

Celem tego projektu jest:

- przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia wody w życiu człowieka,

- uświadomienie dzieciom i młodzieży, iż są regiony świata, gdzie dostęp do wody jest ograniczony,

- kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody.

Uczniowie na lekcjach usłyszeli szereg informacji dotyczących znaczenia wody dla człowieka oraz ziemi: „ Czy wiecie, że 70% powierzchni naszej planety pokrywa woda? Z tego zaledwie 0,5% to woda pitna, która nadaje się do spożycia. Spośród 7 miliardów mieszkańców Ziemi aż 660 milionów ludzi nie ma dostępu do czystej wody. Mieszkaniec Europy zużywa średnio do 300 litrów wody dziennie, a mieszkaniec najuboższych krajów w Afryce – nie więcej niż 5 litrów.”

Czytaj więcej: „zaWODY dla AFRYKI”

Wycieczka do Zakopanego

Grupowe na Morskim Oku         4 czerwca 45 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. G.Redmer, p.A.Głodowską, p.J.Burcz, p.W.Zygadlewiczem, p.W.Bogaleckim wyruszyło na długo wyczekiwaną wycieczkę w góry. Pierwszego dnia udaliśmy się do Kopalni Soli „Wieliczka”, która stanowi jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych w Polsce. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Po ponad dwugodzinnym zwiedzaniu kopalni ruszyliśmy na obiadokolację i nocleg do Białego Dunajca.

         Kolejnego dnia wyzwanie – wyprawa nad Morskie Oko. Jest ono jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego . To największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku. Swoją popularność zawdzięcza niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Nad Morskim Okiem znajduje się też schronisko górskie. Wszyscy dali radę przejść około 8 km w jedną stronę, a najwytrzymalsi z p. G. Redmer, p .Anną Głodowską i p. J. Burcz obeszli jezioro dookoła. Wieczorem- relaks w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie spędziliśmy cztery godziny.

Czytaj więcej: Wycieczka do Zakopanego

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11 W XVIII EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO PN. „CHROŃMY ŚRODOWISKO 2017/2018”

Wsplne zdjcie uczniw wyrnionych

12 czerwca 2018 r. w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs ekologiczny – „Chrońmy Środowisko 2017/2018”. Konkurs ten polegał na całorocznej zbiórce baterii przez przedszkolaków i uczniów grudziądzkich placówek oświatowych. O klasyfikacji końcowej decydowała ilość zebranych baterii przez indywidualnych uczestników zmagań konkursowych. W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych nasza Szkoła Podstawowa nr 11 po raz kolejny znalazła się na tzw. pudle, zajmując III miejsce z wynikiem 495 kg zużytych baterii. Ogromny udział w sukcesie szkoły mieli uczniowie, którzy znaleźli się w gronie osób wyróżnionych z naszej placówki. Każdy z nich przyniósł ponad 1500 baterii.

Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11 W XVIII EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO...

Spotkanie Młodych w Lednicy

35077502 1596286063817369 9081394196304101376 nMłodzież z naszej szkoły, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, chętni uczniowie, absolwenci oraz grupa parafian po raz ósmy wzięli udział w Spotkaniu Młodych w Lednicy    2 czerwca 2018 roku. W tym roku pojechały z nami również nauczycielki: pani Justyna Burcz oraz pani Agnieszka Gzella. Hasło przewodnie spotkania brzmiało „JESTEM” i odnosiło się do tego jak patrzy na nas Jezus oraz jak my patrzymy na siebie i innych. Każdy uczestnik otrzymał „Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia”, które miało pomoc nam zobaczyć siebie oczami kochającego Boga, zgodnie ze słowami z Księgi proroka Izajasza: „Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję”.

Wyjątkowym wydarzeniem tegorocznej Lednicy była wizyta prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który dla wszystkich młodych ludzi przygotował prezent w postaci flagi, w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak zwykle nie zabrało na spotkaniu katechezy, spowiedzi na trawie, śpiewanej Koronki do Miłosierdzia Bożego, procesji z relikwiami oraz radosnego tańca i śpiewu na chwałę Pana.

Czytaj więcej: Spotkanie Młodych w Lednicy

Sukcesy uczniów w konkursie matematycznym „Liga Zadaniowa”

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szoły brali udział w konkursie matematycznym „Liga Zadaniowa” – konkurs przedmiotowy z matematyki, który odbywał się pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W tym roku szkolnym w konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas VI, VII szkół podstawowych oraz klas II gimnazjum.

Konkurs ten jest trzyetapowy i składa się z etapu szkolnego, etapu rejonowego oraz z etapu wojewódzkiego dla klas VII szkół podstawowych i klas II gimnazjum.

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów w konkursie matematycznym „Liga Zadaniowa”

CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI

logoNasza Szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2017/2018 za udział w edukacyjno-pomocowym projekcie UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” zorganizowanej przez UNICEF Polska.

Przypominamy, iż projekt „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” miał na celu pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.

Wszystkim zaangażowanym i tym, którzy wsparli kampanię - jeszcze raz serdecznie dziękuję.

H. Stodolska

Czytaj więcej: CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI

Rajd pieszy

9 czerwca odbył się ostatni w tym roku rajd pieszy – „Dni Grudziądza 1291-2018”. Wzięła w nim udział 22-osobowa grupa uczniów pod opieką p. Marity Grajewskiej Treder, p. Beaty Rolewicz i p. Hanny Figury. 10-kilometrowa trasa wiodła z przystanku przy Auchan do SP 12. Niesamowity upał nie przeszkodził ani piechurom, ani uczestnikom konkursu. Wszyscy dzielnie dotarli do mety, a uczestnicy konkursu znaleźli się na podium. Mateusz Kozłowski i Rafał Nowak z IIb zajęli I miejsce, Martyna Kliwer i Julian Dąbrowski z Vb - III miejsce. Na mecie wszyscy zostali poczęstowani wodą oraz spaghetti.

Hanna Figura

Olbrzymi sukces!!! Naszych gimnazjalistów w Międzyszkolnym Konkursie "Wiedzy o Gospodarce"!!!

20180607 115434       7 czerwca 2018 r. nasi gimnazjaliści w składzie: Krystian Woźniak (3b), Robert Kozłowski (2a) i Szymon Paterski (2a) odnieśli niebywały sukces w XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Wiedzy o Gospodarce” organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu. W szranki stanęło 7 drużyn z gimnazjów grudziądzkich i nasi gimnazjaliści pokonali swoich rywali zarówno w konkurencji drużynowej, jak i indywidualnej. Trzyosobowa drużyna z Gimnazjum nr 1 zajęła I miejsce drużynowo. Natomiast w rywalizacji indywidualnej po ciężkim boju zwycięstwo i tytuł laureata konkursu zdobył Krystian Woźniak, III miejsce zajął Robert Kozłowski, a Szymon Paterski – czwarte, czyli tuż za podium.

Czytaj więcej: Olbrzymi sukces!!! Naszych gimnazjalistów w Międzyszkolnym Konkursie "Wiedzy o Gospodarce"!!!

DZIKA KARTA KLASY Ia

20180606 0852496 czerwca 2018r. klasa Ia wraz z wychowawczynią postanowili wykorzystać Dziką Kartę , którą zdobyli za najwyższą frekwencję w I semestrze. Karta uprawniała dzieci do zwolnienia z zajęć dydaktycznych. W związku z tym cała klasa wybrała się na spacer po grudziądzkiej starówce.

Uczniowie odwiedzili ważne zabytkowe miejsca w swoim mieście: Spichrze, Bramę Wodną, Górę Zamkową, Wieżę Klimek, Stary Rynek, Kościół Farny.

Nie byłoby wycieczki w piękną pogodę bez lodów, więc dzieci skorzystały również z takiej atrakcji.

Cała wycieczka zamieniła się we wspaniałą lekcję o Grudziądzu.

Czytaj więcej: DZIKA KARTA KLASY Ia

Rejs pod biało-czerwoną banderą.

20180523 122843Dnia 23 maja odbyła się wycieczka szkolna do zaprzyjaźnionego Dywizjonu Hydrograficznego Marynarki Wojennej. DZH MW jest dywizjonem morskim podlegającym Dowódcy 3. Flotylli Okrętów. Załogi okrętów hydrograficznych prowadzą pomiary morskie w celu pozyskania wiarygodnej informacji geoprzestrzennej w zakresie batymetrii oraz zalegających na dnie morskim niebezpieczeństw np. wraków innych okrętów, statków, kutrów. Uczniowie mieli niesamowitą i wyjątkową okazję wypłynąć w rejs po Zatoce Gdańskiej i przyglądać się z bliska pracy oficerów służących na okręcie ORP „Heweliusz”. Uczestniczyli w alarmie manewrowym podczas wyjścia na morze, otrzymali kartę pokładową z przydziałem tratwy ratunkowej. W Porcie zwiedzili okręt ORP „Kościuszko” - fregatę rakietową typu OlivierHazard Perry, gdzie z niesamowitą uwagą słuchali o wyrzutniach rakiet i torped. Za tak piękną wycieczkę i gościnę dziękujemy dowódcy DZH MW panu kmdr. Markowi Czarneckiemu i pani kom. ppor. Katarzynie Bober za oprowadzenie nas po Porcie Marynarki Wojennej.

Czytaj więcej: Rejs pod biało-czerwoną banderą.

Ekofestyn – piknik rodzinny

 SAM 3202        Dnia 28 maja 2018r. na plaży OW Delfin odbył się piknik rodzinny dla uczniów i rodziców naszej szkoły. W tym roku wspólnie z partnerami, sponsorami i rodzicami przygotowaliśmy mnóstwo zabaw, gier i konkursów. Ogromnym powodzeniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez Centrum „Galaktyka”, firmę Iglotex, Centrum Szkolenia Logistyki i Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Każdy mógł sprawdzić się w grach zespołowych i umysłowych takich jak: Jaka to melodia, Jeden z dziesięciu, piłka nożna, wyścigi w parach z rodzicami, Kalambury, Quiz czytelniczy i w wielu innych. Głowy uczestników pikniku przyozdobiły wianki, które można było przygotować samodzielnie lub z pomocą pań nauczycielek. Atrakcją imprezy były stoiska z loterią fantową przygotowane przez nauczycieli świetlicy oraz przez uczniów klasy V b. Pracownicy obsługi zadbali o to, by nikt nie opadł z sił i przygotowali kiełbaski z grilla, lody oraz pączki.

Czytaj więcej: Ekofestyn – piknik rodzinny

Uczniowie klasy VII b rozwijają swoją tożsamość historyczną i lokalny patriotyzm zwiedzając ciekawe miejsca w Grudziądzu.

20180524 161637            Dnia 24 maja 2018 r. grupa uczniów klasy VIIb pod opieką nauczyciela historii po zajęciach lekcyjnych udała się autobusem MZK do centrum Grudziądza na trwające prawie trzy godziny zwiedzanie zabytków. Była to realizacja obietnicy złożonej w I semestrze i choć w II semestrze koło historyczne z puli środków miejskich nie zostało wznowione nauczyciel postanowił wywiązać się z obietnicy.

            Celem wycieczki było zwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej w Szkole Podstawowej nr 8 i Pomnika pierwszych ofiar okupacji hitlerowskiej w Grudziądzu, a potem spacer wzdłuż Trynki do Ogrodu Botanicznego.

            Była siedziba gestapo zawsze robi wrażenie na uczniach, zwłaszcza „ława śmierci” i karcer. Nauczyciel podczas pobytu w Izbie Pamięci przekazuje solidna dawkę wiedzy historycznej o czasach okupacji niemieckiej i zbrodniach hitlerowskich w Grudziądzu i okolicach. Po opuszczeniu SP nr 8 udaliśmy się pod Pomnik pomordowanych 10 zakładników przy ulicy Piłsudskiego, pierwszych ofiar okupacji niemieckiej, gdzie złożyliśmy hołd tym , którzy zginęli. Ta część zwiedzania miała charakter uwrażliwiający młodego człowieka na wartości patriotyczne, a silne przeżycia na zapamiętanie tego z przeszłości co w przyszłości nie może się nigdy więcej wydarzyć.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy VII b rozwijają swoją tożsamość historyczną i lokalny patriotyzm zwiedzając...

Wycieczka do Szymbarku

 SAM 3115        Dnia 23 maja 2018 roku uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do Szymbarku. Na początek odbyło się zwiedzanie całego obiektu. W Szymbarku stoi wiele budynków, które zostały rozmontowane i przeniesione z innych miejscowości, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są to miedzy innymi Dom Harcerza z Wieżycy, Dom Sybiraka z Irkucka, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady czy Dom Powstańca Polskiego z Adampola (Turcja). Najbardziej znaną atrakcją centrum jest bez wątpienia Dom do Góry Nogami. Zrekonstruowano też Bunkier Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” działającej podczas drugiej wojny światowej na Kaszubach.

         Następnie uczniowie własnoręcznie formowali bochenki chleba, które później zostały upieczone i każdy mógł wziąć swój do domu.

Czytaj więcej: Wycieczka do Szymbarku

Szkolny Konkurs - Mam Talent

logo mam talent22 maja 2018 roku w naszej szkole, po raz pierwszy, odbył się Szkolny Konkurs „Mam Talent”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej i odbył się w dwóch kategoriach: klas I – III SP i klas IV – VII SP. Uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować na forum swoje talenty takie jak: rysowanie, tańczenie, śpiewanie, granie na instrumentach i gimnastykę artystyczną. Jeden uczeń wystąpił w roli magika i zaprezentował nam parę fajnych sztuczek. Poza tym, że można było ukazać swoje talenty i umiejętności to można było też zdobyć atrakcyjne nagrody. Były nimi puchary i bony do empiku, a każdy uczestnik otrzymał nagrodę za odwagę, którą sam mógł sobie wybrać z „pudełka rozmaitości”.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs - Mam Talent

Patrycja Gackowska i Martyna Szczepańska laureatkami historycznego konkursu plastycznego z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości !

20180518 132454            18 czerwca 2018 r. w Jednostce Wojskowej przy ulicy Hallera 62 8. batalion Walki Radioelektronicznej obchodził swoje święto, na które zaproszeni zostali znamienici goście: Ministerstwo Obrony Narodowej reprezentował P. pułkownik Jacek Treichel, Sejm RP – Poseł RP Tomasz Szymański, miasto Grudziądz – P. Prezydent Robert Malinowski oraz wielu innych oficjeli. Oprawę muzyczną uświetniała Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.

                Podczas tej wspaniałej wojskowej uroczystości, pełnej elementów charakterystycznych dla takiego święta jak wciąganie flagi na maszt, wręczanie odznaczeń, nagród i okolicznościowych przemówień miał miejsce moment szczególnie miły dla naszej szkoły, bowiem dwie uczennice z naszego gimnazjum zostały laureatkami organizowanego przez 8. batalion Walki Radioelektronicznej konkursu plastycznego pt: „Wojsko Polskie – 100 lat po odzyskaniu Niepodległości”. Patrycja Gackowska z klasy IIa zajęła II miejsce w tym konkursie, a Martyna Szczepańska z klasy IIb - miejsce III. Oprócz dyplomu gimnazjalistki otrzymały miłe upominki, z których najcenniejsze były chyba plecaki.

Czytaj więcej: Patrycja Gackowska i Martyna Szczepańska laureatkami historycznego konkursu plastycznego z okazji...

NOC FILMÓW I KSIĄŻEK W NASZEJ SZKOLE

IMG 20180518 204634   18 maja po raz drugi w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy noc filmów połączoną z czytaniem książek. Hala sportowa w funkcji sali kinowej zgromadziła ponad 60 uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjum .Opiekę nad nimi sprawowali H. Figura, A.Głodowska , J. Burcz, G. Redmer i W.Bogalecki. „Wystartowaliśmy” o godz.20.00 filmem „Najlepszy”, opowiadającym prawdziwą historię Jerzego Górskiego, człowieka o burzliwej przeszłości, który ukończył bieg śmierci i ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata na dystansie Double Iron Man z czasem 24 godziny 47 minut 46 sekund. Film pokazuje, że wszystko jest możliwe, jednak najważniejsza jest motywacja.

Następnie zaprezentowany został wzruszający film „Gwiazd naszych wina” ,będący ekranizacją bestsellerowej powieści Johna Greena. Wzruszająca opowieść o miłości śmiertelnej chorej dziewczyny i niezwykłego chłopaka, którzy poznają się podczas spotkania grupy wsparcia dla młodzieży i postanawiają rzucić wyzwanie przeznaczeniu.

Czytaj więcej: NOC FILMÓW I KSIĄŻEK W NASZEJ SZKOLE

Rajd "Przyjaciół lasu"

GRUPOWEW piękną i słoneczną sobotę grupa 40 uczniów naszej szkoły wzięła udział w rajdzie "Przyjaciół lasu". Opiekę nad nimi sprawowali p. Hanna Figura, p. Justyna Burcz oraz p. Witold Zygadlewicz. Trasa rajdu liczyła ok. 10 km. Zaczynała się przy SP 4 w Owczarkach, przez Tuszewo, os. Lotnisko dotarliśmy do SP 3 przy ul. Narutowicza. Na trasie odbył się konkurs wiedzy o zwierzętach, drzewach, kwiatach i wiośnie w przyrodzie, który wygrali nasi niezawodni gimnazjaliści Mateusz Kozłowski i Piotr Rusak z klasy 2B. Brawo chłopacy!! Na mecie czekały na nas pyszne naleśniki z twarogiem i jabłkami oraz nagrody za konkurs. Szczególne brawa należą się młodzieży i opiekunom, którzy po nocnym maratonie filmowym wybrali się na dziesięciokilometrowy spacer.

Czytaj więcej: Rajd "Przyjaciół lasu"

KOMUNIKAT

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu informuje, że w okresie wakacji letnich w 2018 roku tj. od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. organizowane będą półkolonie dla dzieci grudziądzkich szkół podstawowych (klasy I – VII).

Półkolonie będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 16.00 po uprzednim podpisaniu przez Rodziców stosowanych dokumentów oraz dokonaniu opłat ustalonych przez organizatora półkolonii.

Półkolonie będą się odbywały w następujących szkołach:

25.06 – 6.07.2018 r. – Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Nauczycielska 19,

9.07 – 20.07.2018 r. – Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Narutowicza 6,

23.07. – 3.08.2018 r. – Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Droga Mazurska 2,

6.08 – 17.08.2018 r. – Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Sobieskiego 12,

20.08 – 31.08.2018 r. - Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Dąbrówki 7.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na półkolonie w czasie wakacji powinni zgłaszać się bezpośrednio do szkół, które będą organizowały półkolonie w celu podpisania stosownych dokumentów. Dokumenty będą wydawane i przyjmowane w sekretariatach wym. szkół w godz. 7.30 – 15.00 w następujących terminach:

  1. do Szkoły Podstawowej Nr 21 – do 30 maja 2018 r. (środa)
  2. 2)do pozostałych szkół tj. SP Nr 3, SP Nr 11, SP Nr 20 i SP Nr 18 – do 8 czerwca 2018 r. (piątek).

W naszej szkole kierownikiem półkolonii będzie Pani wicedyrektor Małgorzata Binder.

Test kompetencji klas III.

Dnia 10 maja 2018r. klasy trzecie : 3 A i 3 B pisały swój pierwszy w życiu test. Był to test kompetencji po trzyletnim okresie nauki. Dzieci miały możliwość wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami nabytymi podczas trzyletniej edukacji. Wszyscy w odświętnych strojach z lekkimi obawami zasiedli do ławek. Test składał się z dwóch części: pierwszej humanistycznej i drugiej matematyczno-przyrodniczej.

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego pt. „Dein Deutsch”

IMG 20180427 104834 HDR           Dnia 27 kwietnia 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego pt. „Dein Deutsch”. Udział w nim wzięło czternastu uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum. Celem konkursu było propagowanie idei nauczania języków obcych, szkolna integracja młodzieży, a przede wszystkich wyłonienie najlepszego znawcy języka zachodnich sąsiadów. Uczniowie przystąpili do testu, który zawierał zadania gramatyczno-leksykalne oraz krajoznawcze. W wyniku drugiej części konkursu poznaliśmy najlepszych uczniów, a są to:

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego pt. „Dein Deutsch”

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – Jeżewo zgarnia „wszystko”

SAM 28849 maja w Szkole Podstawowej nr 11 w Mniszku odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wydarzenie to, podobnie jak w poprzednich latach, rozpoczął występ szkolnego zespołu nauczycieli, który tym razem wykonał tzw. „medley”, czyli mieszankę kilku utworów, wśród których znalazły się hity zespołów Scorpions oraz Led Zeppelin, czyli legend muzyki rockowej.

Po występie nauczycieli rozpoczęła się pierwsza część konkursu, w której wzięło udział 15 szkół podstawowych z Grudziądza i okolic. W tej części rywalizacji uczestnicy zaśpiewali 24 piosenki. Poziom był niesamowicie wysoki, gdyż aż trzy piosenki znalazły się na szczycie listy punktowej i pięcioosobowe jury musiało zebrać się ponownie, aby rozstrzygnąć kwestie miejsc w czołowej trójce. Ostatecznie jurorzy uznali, że to występ Dominiki Raczyńskiej z Jeżewa, która zaśpiewała piosenkę „A sadness runs through him”, zasłużył na zwycięstwo. Drugie miejsce wywalczyły przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 5 w Grudziądzu, Celina Furso i Matylda Ciborowska, które miały własny akompaniament. Podium uzupełniła Natalia Reńska ze Szkoły Podstawowej nr 4. Przyzwoicie zaprezentowały się nasze reprezentantki. Martyna Kliwer zajęła 10. lokatę, natomiast Zuzanna Bonczkowska zakończyła rywalizację na 17. miejscu.

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – Jeżewo zgarnia „wszystko”

Słodka nagroda dla klasy III b

Klasa III b, której wychowawczynią jest Pani Anita Kołtun, została nagrodzona przez panie z obsługi szkoły za całoroczny porządek w szatni szkolnej.

Słodkości upiekła nasza niezawodna Pani Gabrysia.

Klasie III b i wychowawczyni gratulujemy, a inne klasy zachęcamy do dbania o porządek.

Słodkości czekają:-)

MISTRZ RACHUNKÓW PAMIĘCIOWYCH

26 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny „Mistrz Rachunków Pamięciowych” w kategoriach klas IV, V - VI oraz VII, zorganizowany przez nauczycielki matematyki p. A. Gzellę i p. H. Stodolską. Celem konkursu było promowanie podnoszenia sprawności rachunkowej oraz wyłonieniae najszybciej i najlepiej liczących uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 wyrażeń arytmetycznych w czasie 30 minut. Zadania konkursowe były dostosowane do poziomu umiejętności w każdej kategorii i wymagały trochę sprytu matematycznego.

Czytaj więcej: MISTRZ RACHUNKÓW PAMIĘCIOWYCH

WYNIKI TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ I ZDROWOTNEJ ZORGANIZOWANEGO W RAMACH WSPÓŁZAWODNICTWA KLAS O TYTUŁ „EKOKLASY” W ROKU SZK. 2017/2018

KLASY IV – VI    SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  1. Anna Peplińska i Julian Dąbrowski (kl. V b) – 42 p.
  2. Natalia Cieślik i Natalia Langowska (kl. VI a) – 41 p.
  3. Martyna Kliwer i Zuzanna Muś (kl. V a) – 36 p.

Wiktoria Heyduk i Hanna Kalinowska (kl. IV c) – 36 p.

  1. Martyna Deręgowska i Oliwia Borowiecka (kl. IV b) – 31 p.
  2. Julia Klimek i Emila Surmacz (kl. IV a) – 28 p.
  3. Maja Pyźlak i Piotr Wolentarski (kl. 7 b) – 50 p.
  4. Joanna Rusak i Krystian Woźniak (kl. III b) – 49 p.
  5. Tomasz Wolentarski i Mateusz Kozłowski (kl. II b) – 43 p.
  6. Maja Sas i Martyna Zielińska (kl. 7 a) – 42 p.
  7. Szymon Paterski i Dawid Buler (kl. II a) – 32 p.
  8. Zuzanna Śliwińska i Aleksandra Grodek (kl. III a) – 27 p.

 

KLASY VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ II – III GIMNAZJUM

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy,

a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

Szkolna Komisja Konkursowa