Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Patrycja Gackowska i Martyna Szczepańska laureatkami historycznego konkursu plastycznego z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości !

20180518 132454            18 czerwca 2018 r. w Jednostce Wojskowej przy ulicy Hallera 62 8. batalion Walki Radioelektronicznej obchodził swoje święto, na które zaproszeni zostali znamienici goście: Ministerstwo Obrony Narodowej reprezentował P. pułkownik Jacek Treichel, Sejm RP – Poseł RP Tomasz Szymański, miasto Grudziądz – P. Prezydent Robert Malinowski oraz wielu innych oficjeli. Oprawę muzyczną uświetniała Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.

                Podczas tej wspaniałej wojskowej uroczystości, pełnej elementów charakterystycznych dla takiego święta jak wciąganie flagi na maszt, wręczanie odznaczeń, nagród i okolicznościowych przemówień miał miejsce moment szczególnie miły dla naszej szkoły, bowiem dwie uczennice z naszego gimnazjum zostały laureatkami organizowanego przez 8. batalion Walki Radioelektronicznej konkursu plastycznego pt: „Wojsko Polskie – 100 lat po odzyskaniu Niepodległości”. Patrycja Gackowska z klasy IIa zajęła II miejsce w tym konkursie, a Martyna Szczepańska z klasy IIb - miejsce III. Oprócz dyplomu gimnazjalistki otrzymały miłe upominki, z których najcenniejsze były chyba plecaki.

                Wyróżnione uczennice wraz z opiekunem konkursu – nauczycielem historii uczestniczyły z całej uroczystości Święta Jednostki, mając niepowtarzalną okazję przyglądania się wojskowym ceremoniałom, takim chociażby jak defilada. Był również wystawiony sprzęt do walki radioelektronicznej, który można było oglądać. Było też nawiązanie do czasów walki o Niepodległość poprzez zaśpiewanie przez żołnierzy pieśni „ Pierwsza Brygada”.

Ten prawie dwugodzinny pobyt w jednostce stanowił cenną lekcję patriotyzmu dla wszystkich obecnych.

Paweł Górecki