Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – Jeżewo zgarnia „wszystko”

SAM 28849 maja w Szkole Podstawowej nr 11 w Mniszku odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wydarzenie to, podobnie jak w poprzednich latach, rozpoczął występ szkolnego zespołu nauczycieli, który tym razem wykonał tzw. „medley”, czyli mieszankę kilku utworów, wśród których znalazły się hity zespołów Scorpions oraz Led Zeppelin, czyli legend muzyki rockowej.

Po występie nauczycieli rozpoczęła się pierwsza część konkursu, w której wzięło udział 15 szkół podstawowych z Grudziądza i okolic. W tej części rywalizacji uczestnicy zaśpiewali 24 piosenki. Poziom był niesamowicie wysoki, gdyż aż trzy piosenki znalazły się na szczycie listy punktowej i pięcioosobowe jury musiało zebrać się ponownie, aby rozstrzygnąć kwestie miejsc w czołowej trójce. Ostatecznie jurorzy uznali, że to występ Dominiki Raczyńskiej z Jeżewa, która zaśpiewała piosenkę „A sadness runs through him”, zasłużył na zwycięstwo. Drugie miejsce wywalczyły przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 5 w Grudziądzu, Celina Furso i Matylda Ciborowska, które miały własny akompaniament. Podium uzupełniła Natalia Reńska ze Szkoły Podstawowej nr 4. Przyzwoicie zaprezentowały się nasze reprezentantki. Martyna Kliwer zajęła 10. lokatę, natomiast Zuzanna Bonczkowska zakończyła rywalizację na 17. miejscu.

W drugiej części konkursu rywalizowali uczniowie wygaszanych już gimnazjów. Zaśpiewanych zostało łącznie 9 piosenek. Najwyżej oceniony został utwór „Hello” wykonany przez Mateusza Kalinowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 8. Dwa kolejne miejsca wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Jeżewie. Obie piosenki uzyskały początkowo tyle samo punktów i jury po raz kolejny musiało w czasie dodatkowego posiedzenia rozdzielić miejsca na podium. Ostatecznie drugą lokatę zajął trzyosobowy zespół w składzie: Dominika Lisiecka, Natalia Czub oraz Damian Drzewiecki, natomiast trzecią pozycję przyznano Patrycji Kijewskiej. Warto podkreślić fakt, że Szkoła Podstawowa z Jeżewa, jako jedyna poza gospodarzami konkursu, wystawiła swoich przedstawicieli w obu częściach konkursu i wszystkie trzy zgłoszone piosenki znalazły się w „czołowej trójce”. Wielkie brawa należą się też Nicoli Dejko z klasy 3A, która zajęła 4. miejsce i zdobyła wyróżnienie. Dwie lokaty niżej uplasowała się Marta Sokalska z klasy 3B.

Na koniec chciałbym w imieniu organizatorów serdecznie podziękować wszystkim osobom, dzięki którym przeprowadzenie V edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej było w ogóle możliwe. Dziękujemy więc Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Nieruchomościami, które ufundowało puchary i nagrody rzeczowe dla laureatów. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11 oraz pracownikom obsługi za wszelką okazaną pomoc. Dziękujemy Panu Pawłowi Góreckiemu za przygotowanie się do występu. Dziękujemy Przemysławowi Kalinowskiemu oraz Piotrowi Bernady, za obsługę sprzętu podczas konkursu. Dziękujemy także uczennicom, które zaangażowały się w wystrojenie szkoły oraz przygotowanie poczęstunku dla gości. Wszystkim gościom i uczestnikom konkursu dziękujemy za przybycie i miło spędzone wspólnie chwile. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze lepsza i podobnie jak w ostatnich latach, emocje sięgną zenitu. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

                                                                                                                         Adrian Woźniak