Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
 • ZABAWA I ZDROWIE

  Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!

 • ZDOBYWANIE WIEDZY

  Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.

 • EKOLOGIA

  Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.

 • NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE

  Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

 • NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ

  Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.

 • BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA

  Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.

Wycieczka do parku Miejskiego

Dnia 18 czerwca uczniowie klasy I b i II a wybrały się na wycieczkę do barwnego o tej porze roku Parku Miejskiego. To najstarszy i najbardziej „zielony” teren Grudziądza, założony w miejscu dawnego lasu miejskiego. Przepiękne aleje i kolorowe , kwiatowe klomby przecinają park we wszystkich kierunkach. Tam też spacerowały dzieci oglądając wspaniałe zbiory różnych gatunków drzew i roślin ozdobnych. Dzieci obejrzały jedyny ogród róż na Pomorzu i różne odmiany tych cudownych kwiatów. Staw z fontanną i jej mieszkańcami bardzo zainteresował zwiedzających.

Jednak największym powodzeniem cieszył się interdyscyplinarny plac zabaw , który jest ulubionym miejscem wypoczynku małych grudziądzan. Dzieci zobaczyły również „pamiątki” po II wojnie światowej: czołg T-34 i dwie armaty. Na zakończenie „zielonej” wycieczki dzięki pomocy rodziców uczniowie obu klas gościły w MC Donaldzie . Wyśmienite lody i pyszne zestawy bardzo smakowały.


Wycieczka klasy I b i II a do Torunia

10 maja uczniowie klasy I b i II a szkoły podstawowej byli na wycieczce w Toruniu. Na początku dzieci zwiedziły wystawy interaktywne „Baza Mars” i „ Geodium” w Planetarium – Toruń. Następnie udały się pod Krzywą Wieżę – jeden z najbardziej znanych zabytków Torunia. Po krótkim spacerze uliczkami Starego Miasta uczestnicy wycieczki pojechali autokarem do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tutaj uczniowie zetknęli się z różnymi wytworami nauki, techniki i kultury. Na sześciu piętrach umieszczono ekspozycje oraz wystawy interaktywne, które dzieci mogły oglądać i aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu zjawisk z różnych dziedzin nauki i współczesnej techniki. Po dwugodzinnym pobycie w Centrum Nowoczesności uczniowie z radością zwiedzili Ogród Zoobotaniczny. Podziwiali znajdujące się tam zwierzęta i okazy roślin. Odpoczęli w cieniu drzew i pobawili się na placu zabaw. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Zadowolone powróciły do domu, wioząc ze sobą różne pamiątki i upominki dla bliskich.

                                                                                                                                                Teresa Czekała

Międzyszkolny Konkurs „Matematyczny As”

Dnia 15 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny dla uczniów klasy drugiej „Matematyczny As”. Naszą szkołę reprezentowało

2 uczniów , którzy po eliminacjach szkolnych uczestniczyli w konkursie.

Laureatem konkursu międzyszkolnego został Adam Pepliński a III miejsce zajął Daniel Majka.

Życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka klas III

14 maja klasy III były na wspanialej wycieczce w Ciechocinku. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania najbardziej znanych miejsc w tym uroczym miasteczku. Dzieci zobaczyły: Fontannę Grzybek (niestety w trakcie remontu), Fontannę Jaś i Małgosia, Park Zdrojowy, zegar kwiatowy oraz mogły podziwiać dywany wykonane z setek tysięcy kwiatów... Podziwialiśmy wspaniałe czarne łabędzie oraz białe pawie. Oczywiście przeszliśmy wzdłuż tężni, o których opowiadała nam pani przewodnik. Był także czas na kupienie pamiątek. Następnie tramwajem konnym pojechaliśmy do Nowego Ciechocinka na Rancho pod Olszyną, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Zwiedziliśmy tam mini zoo, jeździliśmy konno, strzelaliśmy do celu i bawiliśmy się w uroczym parku rozrywki. Na zakończenie przygotowano dla nas ognisko. Piekliśmy kiełbaski, które po całym dniu zwiedzania i zabawy zjedliśmy z ogromnym apetytem. Wycieczka była super! Polecamy to miejsce!

Twoje dane – Twoja sprawa

W ubiegłym tygodniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w zajęciach dotyczących ich bezpieczeństwa w Internecie. Tym razem dzieci obejrzały wybrane filmy edukacyjne z serii „Owce w sieci”. Każdy z filmów został dokładnie omówiony, a nasi uczniowie dyskutując potwierdzili, iż ich świadomość na temat ochrony danych osobowych jest bardzo duża. Cieszy nas, że wszystkie przeprowadzone do tej pory działania przyniosły zamierzone rezultaty. Poniżej prezentujemy prace plastyczne, które dzieci wykonały na zakończenie zajęć.

Apel klas I- III szkoły podstawowej z okazji Światowego Dnia Ziemi Przedstawienie pt. „ Kochajmy naszą Ziemię”

27 kwietnia uczniowie klasy I b i II a przedstawili koleżankom i kolegom kl. I – III inscenizację pt. „ Kochajmy naszą Ziemię”. Tematem przedstawienia było dbanie o środowisko i ochrona przed cywilizacyjnymi zanieczyszczeniami. Mali aktorzy przypomnieli zasady segregowania śmieci oraz sposoby oszczędzania wody i dbania o czyste powietrze. Słowami przyrzeczenia:

„ Obiecujemy, obiecujemy, i uroczyście ślubujemy, że dbałość o czystość środowiska będzie nam zawsze bardzo bliska” potwierdzili swoją gotowość do dbania o naturę.

        

Słowa Eko- Kapturka :                „ Kochane dzieciaki – pamiętajcie!

                                                           Żeby być okazem zdrowia i urody,

                                                           należy dbać o czystość przyrody!“

będą drogowskazem do dbania o własne i przyrody zdrowie.

                                                                    

Czytaj więcej: Apel klas I- III szkoły podstawowej z okazji Światowego Dnia Ziemi Przedstawienie pt. „ Kochajmy...

Zajęcia w bibliotece osiedlowej w Mniszku.

Przez cały rok szkolny zachęcamy uczniów klas młodszych do czytania książek zarówno z biblioteki szkolnej, jak i osiedlowej. W ramach współpracy z biblioteką osiedlową klasa III b wraz z wychowawczynią Anitą Kołtun ,4maja 2018r.udała się na zajęcia do zaprzyjaźnionej biblioteki osiedlowej. Podczas spotkania pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom ,w jaki sposób powinny obchodzić się z wypożyczanymi książkami. Efektem tych rozmów były wykonywane przez dzieci zakładki do książek, które były bardzo pomysłowe i kolorowe. Dzieci obiecały, że częściej będą odwiedzały bibliotekę. Dziękujemy za zaproszenie na zajęcia.

ŻYWA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

            Dnia 24 kwietnia 2018r. uczniowie z kl. IIIa i IIIb wystawili przedstawienie w języku angielskim "Tiger, hurry!". Odbiorcami byli nasi najmłodsi uczniowie- klasy I-sze. Pierwszaki miały okazje obejrzeć perypetie głównego bohatera ich książki, Tygryska. Przy okazji przypomniały sobie to, co już się nauczyły, i zaśpiewały znane im piosenki.

            Mimo tremy towarzyszącej dzieciom, wszystko poszło doskonale, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni dużymi brawami.

Dorota Lisewska

Spotkanie z leśniczym

25.04.2018r. uczniowie klas I-III spotkali się z leśniczym. Spotkanie odbyło się w związku z niedawno minionym Dniem Ziemi.

Wyczekiwany gość ciekawie opowiadał o pracy i zajęciach leśniczego. Wyjaśnił niektóre ekologiczne zagadnienia. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia czyhają na leśne zwierzęta a także jak dbać o cenne lasy.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominek w postaci pouczającej książeczki-komiksu o tematyce ekologicznej.

SUKCES PIERWSZAKÓW!

25.04.2018r. Amelia Zakrzewska z klasy Ib i Konrad Czyrynda z klasy Ia wzięli udział w konkursie międzyszkolnym ,,Dbam o zdrowie’’. Wywalczyli drugie miejsce wśród uczniów klas pierwszych grudziądzkich szkół.

Amelia i Konrad na konkursie pracowali w jednym zespole i okazali się zgranym duetem.

W przerwie konkursu, dzieci zobaczyły ciekawe przedstawienie o zdrowiu. Na zakończenie, po ciężkiej pracy umysłowej wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi , zdrowymi owocami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!