Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Ekofestyn – piknik rodzinny

 SAM 3202        Dnia 28 maja 2018r. na plaży OW Delfin odbył się piknik rodzinny dla uczniów i rodziców naszej szkoły. W tym roku wspólnie z partnerami, sponsorami i rodzicami przygotowaliśmy mnóstwo zabaw, gier i konkursów. Ogromnym powodzeniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez Centrum „Galaktyka”, firmę Iglotex, Centrum Szkolenia Logistyki i Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Każdy mógł sprawdzić się w grach zespołowych i umysłowych takich jak: Jaka to melodia, Jeden z dziesięciu, piłka nożna, wyścigi w parach z rodzicami, Kalambury, Quiz czytelniczy i w wielu innych. Głowy uczestników pikniku przyozdobiły wianki, które można było przygotować samodzielnie lub z pomocą pań nauczycielek. Atrakcją imprezy były stoiska z loterią fantową przygotowane przez nauczycieli świetlicy oraz przez uczniów klasy V b. Pracownicy obsługi zadbali o to, by nikt nie opadł z sił i przygotowali kiełbaski z grilla, lody oraz pączki.

         W miłej atmosferze, towarzystwie kolegów, koleżanek i promieniach słonecznych czas upłynął bardzo szybko. Zmęczeni, ale radośni i uśmiechnięci powróciliśmy do domów.

                                                                                     Agnieszka Gzella