Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

NOC FILMÓW I KSIĄŻEK W NASZEJ SZKOLE

IMG 20180518 204634   18 maja po raz drugi w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy noc filmów połączoną z czytaniem książek. Hala sportowa w funkcji sali kinowej zgromadziła ponad 60 uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjum .Opiekę nad nimi sprawowali H. Figura, A.Głodowska , J. Burcz, G. Redmer i W.Bogalecki. „Wystartowaliśmy” o godz.20.00 filmem „Najlepszy”, opowiadającym prawdziwą historię Jerzego Górskiego, człowieka o burzliwej przeszłości, który ukończył bieg śmierci i ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata na dystansie Double Iron Man z czasem 24 godziny 47 minut 46 sekund. Film pokazuje, że wszystko jest możliwe, jednak najważniejsza jest motywacja.

Następnie zaprezentowany został wzruszający film „Gwiazd naszych wina” ,będący ekranizacją bestsellerowej powieści Johna Greena. Wzruszająca opowieść o miłości śmiertelnej chorej dziewczyny i niezwykłego chłopaka, którzy poznają się podczas spotkania grupy wsparcia dla młodzieży i postanawiają rzucić wyzwanie przeznaczeniu.

 

O godz. 23.00 nastąpiła godzinna przerwa na pizzę, na którą wygłodniali uczniowie czekali z niecierpliwością…

Między projekcją filmów chętni rysowali w bibliotece komiks, prezentujący najciekawszego bohatera książkowego oraz pobawili się we flirt .

Potem już znowu filmy. Były to dwa obrazy. „Fala”, w którym nauczyciel historii, chcąc wyjaśnić swoim uczniom niebezpieczeństwa płynące z nazizmu, przeprowadza eksperyment, wymykający się spod kontroli oraz „Everest”. Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. "Everest" to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.

     O godz. 5.00 wszyscy zadowoleni i usatysfakcjonowani rozeszli się do domów.

G.Redmer ,J.Burcz