Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

20180622 092404Rozstania nadszedł czas....
22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. W pięknej uroczystości w szkolnej hali sportowej uczestniczyli oprócz uczniów, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne i pracownicy administracji oraz bardzo licznie przybyli rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od pożegnania Ks. kan. Zdzisław Syldatka, proboszcza naszej parafii w Mniszku. Następnie wręczano uczniom stypendia naukowe, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Dla klas trzecich gimnazjum był to też dzień pożegnania ze szkołą i nauczycielami. Śmiech i łzy towarzyszyły nam podczas uroczystego apelu tak pieczołowicie przygotowanego przez uczniów i nauczycieli. Były gratulacje i wyróżnienia, nagrody i dyplomy uznania. Słowa podziękowań płynęły ze wszystkich stron, ale najbardziej dla nas cenne, to te skierowane od rodziców i uczniów. Z całego serca za nie dziękujemy!
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II oraz wręczono upominki, m.in. od uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy w ten sposób pożegnali swoich starszych kolegów.
Do zobaczenia 3 września, już w nowym roku szkolnym.