Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Olbrzymi sukces!!! Naszych gimnazjalistów w Międzyszkolnym Konkursie "Wiedzy o Gospodarce"!!!

20180607 115434       7 czerwca 2018 r. nasi gimnazjaliści w składzie: Krystian Woźniak (3b), Robert Kozłowski (2a) i Szymon Paterski (2a) odnieśli niebywały sukces w XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Wiedzy o Gospodarce” organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu. W szranki stanęło 7 drużyn z gimnazjów grudziądzkich i nasi gimnazjaliści pokonali swoich rywali zarówno w konkurencji drużynowej, jak i indywidualnej. Trzyosobowa drużyna z Gimnazjum nr 1 zajęła I miejsce drużynowo. Natomiast w rywalizacji indywidualnej po ciężkim boju zwycięstwo i tytuł laureata konkursu zdobył Krystian Woźniak, III miejsce zajął Robert Kozłowski, a Szymon Paterski – czwarte, czyli tuż za podium.

Formuła konkursu została niezmieniona: najpierw jest 40-minutowy test, składający się z 40 pytań, który wyłania zwycięską drużynę oraz skład finałowej rozgrywki przypominającej teleturniej "Jeden z dziesięciu". Następnie dziesięcioro ( w tym roku było jedenaścioro) najlepszych uczestników z pierwszej tury bierze udział w rozgrywce „Jeden z dziesięciu”, a na koniec trójka najlepszych walczy o zwycięstwo. W tej ostatniej rozgrywce znalazło się dwóch naszych uczniów: Krystian Woźniak i Robert Kozłowski. Szymon Paterski odpadł jako ostatni przed finałową rozgrywką.

Patronat nad konkursem sprawuje Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Szymański. Poziom wiedzy ekonomicznej uczestników tego konkursu był bardzo wysoki. W tym roku oprócz pytań z ekonomii znalazły się też zagadnienia ze znajomości Sejmu RP. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, 11 uczestników turnieju „Jeden z dziesięciu” nagrodę książkową, a laureaci nagrodę rzeczową.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla całej trójki za trud przygotowań i zmagań konkursowych !!

Paweł Górecki