BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie z naszego gimnazjum wolontariuszami na Światowych Dniach Młodzieży – część diecezjalna.

logoDobiegły końca kolejne Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbyły się w Polsce – od 26.07.2016 do 31.07.2016. Zanim jednak młodzi z całego świata przybyli do Krakowa, spędzili kilka dni w diecezjach, przyjęci przez gościnne, polskie rodziny. Nasze miasto odwiedziła ponad 50 – osobowa grupa pielgrzymów z Angoli. W opiece nad nimi pomagali wolontariusze, wśród których byli uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum.

W dniu przyjazdu pielgrzymów – 21 lipca, organizatorzy i wolontariusze przywitali ich śpiewem i tańcem podczas festynu na osiedlu Rządz. Następnie, w dwa kolejne dni, kilkoro naszych uczniów towarzyszyło Angolczykom w centralnych wydarzeniach w Toruniu, dokąd przybyli pielgrzymi przyjmowani przez rodziny Diecezji Toruńskiej. Radosny korowód młodych chrześcijan wędrował ulicami Torunia. Byli wśród nich m.in. Włosi, Japończycy, Argentyńczycy, Francuzi, Kanadyjczycy, mieszkańcy Zambii, Gabonu, Dominikany, Australii, Malezji i Ziemi Świętej. Nasi uczniowie, towarzysząc pielgrzymom z Angoli, uczestniczyli z nimi w spotkaniach ze świadectwami wiary, modlitwach, uroczystej Eucharystii, koncertach i spotkaniach plenerowych.

Czytaj więcej: Uczniowie z naszego gimnazjum wolontariuszami na Światowych Dniach Młodzieży – część diecezjalna.

Rozstania nadszedł czas....

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Dla klas trzecich gimnazjum był to dzień pożegnania ze szkołą i nauczycielami. Śmiech i łzy towarzyszyły nam podczas uroczystego apelu tak pieczołowicie przygotowanego przez uczniów klas drugich i trzecich pod bacznym okiem p. Beaty Makowskiej i p. Haliny Stodolskiej.

Przeżyjmy to jeszcze raz....

SAM 0518

Czytaj więcej: Rozstania nadszedł czas....

BĄDŹ BEZPIECZNY W WAKACJE

bezpieczne wakacje 750 100

1Dyrektor szkoły oraz nauczyciele życzą wszystkim bezpiecznych wakacji, bogatych w wydarzenia, ale jednocześnie pozwalających nabrać sił na kolejny rok szkolny.

DOBRE RADY NA WAKACJE

NA PODWÓRKU

  • Podwórko to znakomite miejsce na zorganizowanie zabawy, powinno być położone z daleka od jezdni, ruin, wykopów.

  • Bawiąc się na podwórku nie rozmawiaj z obcymi i nie pozwól, aby wypytywali się o mieszkanie i Twoich rodziców.

  • Zwracaj uwagę na nieznajomych kręcących się w pobliżu mieszkania. Może to być włamywacz. Spróbuj zapamiętać wygląd obcego. W razie potrzeby zaalarmuj dorosłych.

 

Czytaj więcej: BĄDŹ BEZPIECZNY W WAKACJE

Uroczyste pożegnanie klas szóstych

24 czerwca 2016r odbył się uroczysty apel, na którym żegnaliśmy klasy szóste. Była to dla wszystkich bardzo wyjątkowa uroczystość, ponieważ uczestniczył w niej Prezydent Grudziądza Pan Robert Malinowski, który przybył do naszej szkoły, aby pogratulować nauczycielom oraz uczniom klas szóstych bardzo dobrych wyników na sprawdzianie szóstoklasisty.Warto w tym miejscu podkreślić, że uzyskaliśmy najwyższe wyniki w Grudziądzu.

1

Czytaj więcej: Uroczyste pożegnanie klas szóstych

KOMUNIKAT DYREKTORA - PODRĘCZNIKI

__________________________________>>><<<__________________________________

Wyposażenie klas I, II, III, IV i V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum w podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła. Podręczniki te będą dostarczane do szkół i po podpisaniu umowy przez Rodzica udostępnione uczniom.

Podręczniki i ćwiczenia do klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum Rodzice kupują we własnym zakresie.

Podręczniki do religii, która nie jest przedmiotem obowiązkowym, nie będą mogły być zakupione przez szkołę ze środków dotacji celowej i wypożyczane uczniom. W tym przypadku koszty zakupu podręczników będą w dalszym ciągu ponosili Rodzice.

Na stronach szkoły podstawowej i gimnazjum w zakładkach Uczniowie (góra strony szkoły) znajdziecie Państwo pełną informacje o podręcznikach i ćwiczeniach na nowy rok szkolny.

 

__________________________________>>><<<__________________________________

 

ZIELONA SZKOŁA NA BARBARCE JUŻ ZA NAMI!!!

wspólne przed leśniczówką

W dniach od 20 do 22 czerwca 2016 r. uczniowie klasy V b i chętni uczniowie z klasy IV b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, rekreacyjnych i integracyjnych podczas Zielonej Szkoły na Barbarce. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych zdrowemu żywieniu, podczas warsztatów plastycznych wykonali koszyki w wikliny oraz ugnietli z gliny wiele ciekawych figurek Wybrali się również na długi spacer po lesie, gdzie zostali obdarowani ogromem wiedzy o roślinach i zwierzętach leśnych. Największą atrakcją był oczywiście Park Linowy. Były też atrakcje w Parku Rekreacyjnym, a na zakończenie ognisko z kiełbaskami i piosenkami. Oczywiście uczniowie nie zapomnieli o meczu Polaków z Ukraińcami na Euro 2016. Ogólnie było SUPER!, a fotografie niech stanowią dopełnienie informacji o tej przemiłej podróży. Opiekunami grupy byli: p. Beata Rolewicz i p. Witold Zygadlewicz.    

Czytaj więcej: ZIELONA SZKOŁA NA BARBARCE JUŻ ZA NAMI!!!

Szkoła sukcesu to zespół szkół w Mniszku!!!

z1Wynik testu naszego gimnazjum był znacznie powyżej średniej w mieście, województwie i kraju. To nasz wspólny, kolejny sukces po doskonałych wynikach sprawdzianu klas szóstych, na który ciężko pracowaliśmy. W dniu 17 czerwca z radością odczytaliśmy wyniki egzaminu uczniów klas trzecich gimnazjum i ogłaszamy kolejny sukces naszego zespołu!!! Gratulujemy wszystkim uczniom klas trzecich gimnazjum wytrwałej pracy i rewelacyjnych efektów.

 

 

z2

Brawo dla zespołu szkół w Mniszku!

Jako dyrektor zespołu szkół mam zaszczyt pracować z tak wspaniałą kadrą ludzi, utalentowaną młodzieżą i wspierających naszą pracę rodzicami. Gratuluję! Dziękuję!

MAŁA SZKOŁA – DUŻE SZANSE - TU NIKT NIE JEST ANONIMOWY!

Marlena Treichel

MINI EURO 2016

         14 czerwca bieżącego roku mieliśmy przyjemność przeprowadzić wewnątrz szkolny zawody pod szyldem Mini Euro 2016. Pomysłodawcami był samorząd uczniowski z Emilią Koss oraz Damianem Wiśniewskim na czele. Po losowaniu odbyły się dwa mecze półfinałowe: Francja 4:2 Czechy, oraz Anglia 3:4 Rosja. Oba mecze były wyrównane, ciekawe, oraz miłe dla oka. Mecz o trzecie miejsce to już koncert zespołu Dominika Frelka, oraz Filipa Szumiłowskiego, którzy przejechali „jak walec” po przeciwnikach: Anglia 11:3 Czechy. Finał również był jednostronny, faworyci nie zawiedli: Rosja 5:2 Francja. Zwycięski zespół reprezentowali: Jakub Rybant, Kacper Pryszło, Patryk Wasielewski, Przemysław Kalinowski, Szymon Tomasik, Franciszek Baniak oraz Łukasz Cieślik. Nagrodą był mecz z nauczycielami, zakończony wynikiem 4:4. Nauczycieli reprezentowali Panowie Górecki, Gzella, Roś, Biernacki, Lewandowski oraz Pan Woźny.

Rafał Lewandowski

Tenis stołowy na osiedlu strzemięcin

         Dnia 9 czerwca 2016r. odbyły się zawody solowe tenisa stołowego. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Filip Szumiłowski – 6 miejsce, Szymon Schulz, Damian Wiśniewski oraz Jakub Górski. W zawodach brało udział 17 osób, tak więc 6 miejsce Filipa poza pierwszą piątką zawodników trenujących w klubie Olimpii Grudziądz to spory sukces. Opiekunem był Rafał Lewandowski.

Rafał Lewandowski

 

2

 

NAGRODY PREZYDENTA GRUDZIĄDZA DLA LAUREATÓW KONKURSÓW I OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH

17 czerwca 2016 r. Prezydent Grudziądza Pan Robert Malinowski wręczył laureatom konkursów przedmiotowych nagrody, a nauczycielom - opiekunom uczniów przekazał gratulacje i podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Z naszego zespołu szkół w uroczystości wzięli udział laureaci dwóch konkursów:
1) Piotr Wolentarski - Laureat Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa – konkurs przedmiotowy z matematyki” w roku szkolnym 2015/2016. Opiekunem ucznia jest p. Halina Stodolska.
2) Tomasz Wolentarski – Laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z przyrody w roku szkolnym 2015/2016. Opiekunem ucznia jest p. Witold Zygadlewicz.

SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE NASZYM LAUREATOM!!!

WSPANIAŁY SUKCES UCZNIÓW NASZEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W XVI EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO PN. „CHROŃMY ŚRODOWISKO 2015/2016”

Uczestnicy konkursu w sali CEEW dniu 14 czerwca 2016 r. w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs ekologiczny – „Chrońmy Środowisko 2015/2015”. Konkurs polegał na całorocznej zbiórce baterii przez przedszkolaków i uczniów grudziądzkich placówek oświatowych. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała ilość zebranych baterii przez indywidualnego uczestnika zmagań konkursowych.
I tak bardzo miło nam poinformować, że spośród 8 – osobowej grupy uczniów klas I – III i IV – VI Szkoły Podstawowej nr 11 oraz uczniów Gimnazjum nr 1 trzy osoby znalazły się na podium.

Są to:
1)    Tomasz Wolentarski z kl. VI b – zdobywca I miejsca w kategorii szkół podstawowych.
2)    Weronika Dobrzyńska z kl. I b – zdobywczyni I miejsca w kategorii gimnazjów.
3)    Oliwia Grzegorzewicz z kl. VI b – zdobywczyni III miejsca w kategorii szkół podstawowych.
Wyróżnienia zdobyli:
1)    Aurelia Wyszyńska z kl. III b SP 11
2)    Nikola Szczerba z kl. III b SP 11
3)    Dominik Niegórski z kl. II c SP 11
4)    Kacper Surmacz z kl. V a SP 11
5)    Agnieszka Żywiecka z kl. II a Gim 1

Czytaj więcej: WSPANIAŁY SUKCES UCZNIÓW NASZEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W XVI EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO PN....

W dniach 7-11 czerwca 2016 roku odbyła się szkolna wycieczka w Karkonosze.

 

W wycieczce wzięli udział uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 11 oraz I i II gimnazjum. Opiekę na wyjeździe sprawowali: Pani Marita Grajewska Treder, Pani Hanna Figura, Pani Aneta Tadrowska, Pan Paweł Górecki oraz Pan Adrian Woźniak.

 

Dzień pierwszy (7 czerwca)


O godzinie szóstej rano autokar wyruszył w daleką drogę. Pierwszym przystankiem na trasie był Wrocław. Uczestnicy zwiedzili Panoramę Racławicką, która w trójwymiarowy sposób ukazała przebieg bitwy pod Racławicami. Olbrzymi obraz wywarł na wszystkich wielkie wrażenie. W następnej kolejności uczniowie wraz z opiekunami oraz przewodnikiem zwiedzali Wrocław. Wieczorem zmęczeni uczestnicy dotarli wreszcie do pensjonatu „Radość” w Szklarskiej Porębie, gdzie czekał na nich smaczny posiłek i wygodne łóżka.

Czytaj więcej: W dniach 7-11 czerwca 2016 roku odbyła się szkolna wycieczka w Karkonosze.

Komunikat Dyrektora

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu informuje, że w okresie wakacji tj. od 27 czerwca do 31 sierpnia 2016 r. organizowane będą półkolonie dla dzieci grudziądzkich szkół podstawowych (klasy I – VI).

Półkolonie będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 16.00 po uprzednim podpisaniu przez Rodziców umowy cywilno-prawnej. W umowach należy wskazać wybraną przez rodziców szkołę oraz wypełnić harmonogram uczestnictwa dziecka w półkoloniach.

Półkolonie będą się odbywały w następujących szkołach:

27.06 – 8.07.2016 r. – Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Forteczna 29,

11.07 – 22.07.2016 r. – ZSO Nr 3 – Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Korczaka 23

25.07. – 5.08.2016 r. – ZSO Nr 5 – Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Nauczycielska 19

8.08 – 31.08.2016 r. – Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Sienkiewicza 24

Proszę Rodziców o zgłaszanie się do sekretariatu naszej szkoły najpóźniej do 21 czerwca 2016 r. (środa). w celu wypełnienia umowy, która następnie zostanie przekazana do wybranych przez rodziców szkół.

Międzygimnazjalny konkurs: ,,Z mapą przez kontynenty i oceany’’

7 czerwca 2016 roku w Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu odbył się miejski etap międzygimnazjalnego konkursu: ,,Z mapą przez kontynenty i oceany’’. Gimnazjum nr 1 reprezentowali uczniowie z klasy IIa: Agnieszka Żywiecka, Oliwia Żmijewska oraz Miłosz Majerowski.

W ciągu 45 minut uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozpoznać na mapie konturowej świata obiekty związane z linią brzegową kontynentów (np.: wyspy, półwyspy), jak również rzeki, jeziora, kotliny, góry, niziny i wyżyny położone wewnątrz lądów.

Najwięcej obiektów prawidłowo rozpoznał uczeń naszego gimnazjum – Miłosz Majerowski (33 punkty na 35), który tym samym został zwycięzcą konkursu. Doskonale poradziła sobie również Agnieszka Żywiecka zajmując miejsce trzecie.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

Beata Lewicka

ABC zdrowego życia

Ostatnie tygodnie zajęć technicznych w klasie VI upływają uczniom na poznawaniu zasad zdrowego życia. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami aktywności fizycznej i zasadami zdrowego żywienia. Rodzaje i funkcje składników odżywczych oraz określenie wartości energetycznej produktów nie sprawia już uczniom żadnej trudności. Szóstoklasiści poznali również piramidę zdrowego żywienia oraz informacje dotyczące żywności przetworzonej i nieprzetworzonej. Podczas kolejnych zajęć uczniowie zastanawiali się w jaki sposób przygotować zdrowy posiłek oraz poznali metody obróbki produktów spożywczych. Uwieńczeniem zajęć teoretycznych były zajęcia praktyczne podczas których uczniowie przygotowywali sałatki warzywne oraz przekąski. Już w przyszłym roku szkolnym uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach kulinarnych w nowej sali, która właśnie powstaje w naszej szkole.

                                                                                                          Małgorzata Binder

Spotkanie Młodych w Lednicy

SAM 5304Młodzież z naszej szkoły pod opieką p. Beaty Makowskiej, absolwenci oraz grupa parafian (w sumie 70 osób) po raz szósty wzięła udział Spotkaniu Młodych w Lednicy. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe z wielu względów. Odbyło się bez inicjatora spotkań – o. Jan Góry, który w grudniu 2015 roku odszedł do „domu Ojca”. Zorganizowane zostało już po raz XX. Jego hasłem przewodnim stało się słowo „AMEN”, które wyraża zgodę, przyjęcie woli Boga („niech tak się stanie”). Poruszało temat 1050 rocznicy chrztu Polski, który prawdopodobnie dokonał się w Jeziorze Lednickim oraz przypomniało rocznicę 800-lecia Zakonu Dominikanów. Ponadto tegoroczna Lednica odbyła się w przede dniu Światowych Dni Młodzieży w naszej Ojczyźnie, stąd w procesji po drodze lednickiej przeszli m.in. reprezentancimłodych z Francji, Ukrainy, Niemiec, Hiszpanii, Brazylii, Meksyku i Słowacji. Jak zwykle jednak nie zabrało na spotkaniu porywającej katechezy, wyśpiewanej (tym razem przy akompaniamencie burzy) Koronki do Miłosierdzia Bożego, procesji z relikwiami oraz radosnego tańca i śpiewu na chwałę Pana.

Czytaj więcej: Spotkanie Młodych w Lednicy

Egzamin na kartę rowerową

DSC 1248Dnia 24 maja 2016r. w naszej szkole uczniowie z klas IV-VI zdawali swój pierwszy ważny egzamin – Egzamin na kartę rowerową. Składał się on z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Sprawdzenie wiadomości teoretycznych odbyło się w formie pisemnej i polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań obejmujących sprawdzenie wiadomości ze znajomości przepisów ruchu drogowego w zakresie niezbędnym do bezpiecznego kierowania pojazdem w ruchu drogowym. Uczniowie, którzy zaliczyli tą część egzaminu przechodzili do drugiego etapu czyli jazdy rowerem.

W tym roku po raz pierwszy egzamin odbywał się w istniejącym w naszej szkole Miasteczku ruchu drogowego, które zostało otwarte jesienią 2015r. po realizacji projektu w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie wykazywali się umiejętnością jazdy rowerem po ósemce, a później na ulicach miasteczka zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową

EKOFESTYN

SAM 9324 (Kopiowanie)

Kolejny Ekofestyn już za nami. Nasza szkoła ma swój patent na to, jak połączyć rozrywkę z wiedzą i sportem, a wszystko w atmosferze świetnej zabawy. Nasi uczniowie i nauczyciele potrafią wspólnie spędzać czas wolny przyjemnie i pożytecznie. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu po raz kolejny przy współpracy nauczycieli i rodziców zorganizował szkolny festyn rodzinny. Impreza przeprowadzona pod hasłem „Dla każdego coś wyjątkowego i ekologicznego” odbyła się 3 czerwca na Plaży DELFIN. Podczas tegorocznego Ekofestynu tradycyjnie przygotowano wiele atrakcji, min. 

Czytaj więcej: EKOFESTYN

Rajd pieszy

DSCN18144 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym rajd pieszy „Dni Grudziądza 1291-2016”. Organizatorem była SP 12, przy współudziale Wojskowego Koła PTTK „OSeSeK”. Uczestniczyło w nim 21 uczniów z naszej szkoły – 13 osób ze szkoły podstawowej i 8 gimnazjalistów. Opiekę sprawowali: p. Hanna Figura, p. Jacek Treichel i p. Witold Zygadlewicz. Tym razem rajd rozpoczynał się w Grupie. Dotarliśmy tam pociągiem, który ruszał z Grudziądza już o 7.22. Stamtąd wyruszyliśmy w kierunku Górnej Grupy, potem przez Dragacz do Grudziądza. Piękno krajobrazu zachwyca o każdej porze roku, jednak wiosna to moc kolorów i zapachów. Trasa nie była zbyt trudna – leśne i polne drogi, wał przeciwpowodziowy, most. Jednak wszystkim dało się we znaki zmęczenie – wczesna pora wyjazdu, upał i w dodatku do pokonania 13 km. Na trasie odbył się konkurs poświęcony wiedzy o Grudziądzu. Z radością możemy poinformować, że nasze drużyny zajęły I miejsce! Szkołę podstawową reprezentowała Martyna Zielińska i Rafał Nowak, natomiast gimnazjum Natalia Kminikowska i Martyna Koza. Na mecie dowiedzieliśmy się też, że Dominika Bulerz IIIa gimnazjum została laureatką plastycznego konkursu „Kazimierz Odnowiciel i jego czasy”. Oprócz nagród czekała też na uczestników słodka niespodzianka – racuchy i sok. Strudzeni wędrowcy i tym razem wrócili w wyśmienitych humorach i pełni wrażeń.

Czytaj więcej: Rajd pieszy

Religijny Turniej Drużyn

2 czerwca 2016 roku w Gimnazjum nr 6 odbył się turniej wiedzy religijnej dla klas IV-VI. Patronat nad konkursem objął Klub Inteligencji Katolickiej w Grudziądzu. Czworo naszych uczniów: Piotr Wolentarski, Tomasz Wolentarski, Rafał Nowak i Mateusz Kozłowski musiało wykazać się wiedzą i pomysłowością. Odpowiadali bowiem na pytania dotyczące Światowych Dni Młodzieży, Dekalogu, postaci świętych, opisywali pojęcia i wydarzenia biblijne, zaśpiewali piosenkę religijną, pantomimicznie przedstawili przypowieść ewangeliczną oraz, przy pomocy Martynki Szczepańskiej, wykonali piękny plakat reklamujący Światowe Dni Młodzieży. Ostatecznie zajęli II miejsce, pokazując, że potrafią współpracować i nie boją się zaskakujących zadań.

                                                                                                                      Beata Makowska

Sukces w żeglarstwie

Uczeń naszej szkoły, Tytus Czajkowski z klasy 5a, odnosi sukcesy w regatach żeglarskich. Swoją przygodę rozpoczął 5 lat temu. Trenuje w KS ”Energetyk”, a pasją zaraził go jego tata. Tytus wyjeżdża na 10-dniowe obozy, podczas których szlifuje swoje umiejętności. Warto tu dodać, że odbywają się one nie tylko na terenie naszego kraju, ale również w obrębie Europy. Największe jego sukcesy to: III miejsce w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Torunia ( 2016 r.), III miejsce w Regatach Optysiowych 2015, II miejsce o Puchar SAFEGE ( 2016 r). W 2013 r. został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostały w Belgii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wychowawca – Hanna Figura

Wyniki XI edycji ogólnoszkolnego współzawodnictwa ekologicznego o tytuł „Ekoklasy” Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu

Zakończyła się jedenasta edycja rywalizacji o tytuł „Ekoklasy” na wszystkich trzech etapach edukacyjnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu. Organizatorem współzawodnictwa było Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy ZSO nr 1. Do klasyfikacji punktowej wzięto pod uwagę 4 zadania konkursowe: konkurs „Zwierzęta chronione w Polsce”, selektywną zbiórkę zużytych baterii, konkurs fotograficzny „Przyroda w obiektywie” oraz turniej wiedzy o tematyce ekologicznej i zdrowotnej. W klasach 1-3 szkoły podstawowej zamiast konkursu „Zwierzęta chronione w Polsce” zorganizowany został konkurs „Opieka i pielęgnacja zwierzątka domowego”.

Po zsumowaniu wszystkich punktów klasyfikacyjnych tytuł „Ekoklasy” w kategorii klas I-III szkoły podstawowej w roku szkolnym 2015/2016 wywalczyła klasa 3b, która wyprzedziła nieznacznie klasy 2a i 3a. Spośród klas IV-VI najlepsi po raz drugi z rzędu okazali się uczniowie 6b. Dzielnie walczyli z nimi przedstawiciele 5a, ale ostatnie miejsce w turnieju ekologicznym ostatecznie pogrzebało ich szansę na końcowy sukces. Bardzo zacięta rywalizacja toczyła się również w gimnazjum, gdyż zwycięska klasa 1B wyprzedziła klasę 3A zaledwie o 10 punktów.

Czytaj więcej: Wyniki XI edycji ogólnoszkolnego współzawodnictwa ekologicznego o tytuł „Ekoklasy” Zespołu Szkół...

Lista osób nagrodzonych za przyniesienie największej liczby baterii

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, trzy osoby z każdego etapu edukacyjnego, które przyniosły przez cały rok szkolny największą liczbę baterii, zostaną nagrodzone na apelu podsumowującym rok szkolnym. Miło mi poinformować, że będą to następujący uczniowie i uczennice:

Czytaj więcej: Lista osób nagrodzonych za przyniesienie największej liczby baterii

Sukces! Sukces! Sukces!

1Ciężka i systematyczna praca uczniów i nauczycieli, troska rodziców i współpraca ze szkołą, doskonała i twórcza atmosfera, bogata oferta zajęć, różnorodność konkursów, w których każde dziecko może osiągnąć sukces bez względu na talent i indywidualne możliwości, to przepis na sukces naszej szkoły.

W dniu 24 maja z radością odczytaliśmy wyniki sprawdzianu uczniów klas szóstych i ogłaszamy:

Osiągnęliśmy wyniki wyższe od miasta, województwa i kraju!!!

2

Brawo dla zespołu szkół w Mniszku!

MAŁA SZKOŁA – DUŻE SZANSE - TU NIKT NIE JEST ANONIMOWY!

Podsumowanie konkursu „Liga Zadaniowa”

W poniedziałek 23 maja w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, odbyło się uroczyste zakończenie XXIX edycji konkursu matematycznego "Liga zadaniowa" dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego, który odbywał się pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

P5233553

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu „Liga Zadaniowa”

Grudziądzki Konkurs Matematyczny PLUS

Dnia 20 maja 2016r. w ZSO nr 5 w Grudziądzu odbył się po raz 11 międzyszkolny konkurs matematyczny pt. „Grudziądzki Konkurs Matematyczny PLUS”. W konkursie brali udział uczniowie klas piątych szkół podstawowych i pierwszych gimnazjum.

Konkurs składał się z dwóch części: 45 minutowa I część – zadania otwarte i 30 minutowa II część – zadania rachunkowe (działania na liczbach).

Na poziomie klas piątych pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły

SAM 9278

Piotr Wolentarski z klasy Vb.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Ekofestyn

ekkkkkkk

Kolejny sukces Tomasza Wolentarskiego!

SAM 519818 maja dwóch uczniów klasy 6b: Mateusz Kozłowski oraz Tomasz Wolentarski, pod opieką Pani Beaty Makowskiej, wzięło udział w „IV Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 im. Synów Pułku w Grudziądzu. Konkurs był jednoetapowy i miał formę testu pisemnego. Sprawdzał on umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, znajomości słownictwa, a także podstawowej wiedzy o kulturze i geografii krajów anglojęzycznych. Tegoroczny „Mistrz języka angielskiego” wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 11, Tomasz Wolentarski, poradził sobie z nim wyśmienicie, zajmując drugie miejsce wśród wszystkich przybyłych uczniów. Jest to kolejny sukces Tomka, którego ciężka praca po raz kolejny została nagrodzona.

Czytaj więcej: Kolejny sukces Tomasza Wolentarskiego!

Gapa 2016

Centrum Kultury Teatr w dniach od 17 do 21 maja zaprosiło na Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne, czyli GAPĘ 2016. Jest to impreza o zasięgu regionalnym, która trwa 4 dni i kończy się uroczystą galą z udziałem laureatów poszczególnych kategorii. Młodzi ludzie prezentowali swoje umiejętności w trzech dziedzinach: tańcu, muzyce i plastyce. Najważniejszy cel GAPY to integracja i aktywizacja dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w różnych dziedzinach artystycznych, doskonalenie warsztatu wykonawców i instruktorów, a także promowanie najlepszych artystów – amatorów z naszego regionu. Dla wielu uczestników grudziądzkie prezentacje to niepowtarzalna i niejednokrotnie jedyna okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Naszą szkołę reprezentowały 4 osoby: Zuzanna Balbuza i Nikola Saworska z klasy VIb, natomiast gimnazjum: Weronika Nowasielska i Oliwia Żmijewska z IIa.

Dziewczynom gratulujemy zakwalifikowania się do przeglądu i życzymy kolejnych sukcesów.

Hanna Szulc-Lewandowska

SUKCES TOMKA WOLENTARSKIEGO W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „Z GRAMATYKĄ ZA PAN BRAT”

20160520 143333 


        20 maja czterej uczniowie klas VI naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Z gramatyką za pan brat”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 21 na osiedlu Lotnisko.

         Mateusz Kozłowski, Robert Kozłowski, Jakub Kwiatkowski i Tomasz Wolentarski zmagali się z niesłychanie trudnymi zadaniami z dziedziny fleksji, składni, słowotwórstwa, fonetyki oraz poprawności językowej. Najlepiej poradził sobie z nimi Tomasz Wolentarski, który zajął III miejsce wśród 30 najlepszych uczniów z całego Grudziądza. Pozostali uczniowie również zdobyli sporo punktów, niestety jednak znaleźli się już poza podium.

         Gratulujemy wiedzy i zdobytych miejsc oraz życzymy dalszych sukcesów!

                   Marita Grajewska Treder

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – dominacja szkół spoza Grudziądza

SAM 900419 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mniszku odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wydarzenie to po raz kolejny rozpoczął występ szkolnego zespołu „Belfer”, który tym razem wykonał dla zgromadzonej licznie publiczności utwór „Enter Sandman” z repertuaru Metalliki.

Po występie nauczycieli rozpoczęła się pierwsza część konkursu, w której wzięło udział 13 szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 20, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz szkoły podstawowe z Nowej Wsi, Dusocina, Jeżewa, Grupy, Mokrego, Piask, Rudy oraz Nicwałdu). W tej części konkursu uczestnicy zaśpiewali 20 piosenek. Pięcioosobowe jury najwyżej oceniło występ Dominiki Raczyńskiej z Jeżewa, która zaśpiewała piosenkę „Youth”. Na podium znalazły się także dwie piosenki wykonywane przez uczennice szkoły podstawowej z Grupy. Ze względu na bardzo wyrównany poziom w czołówce, jury zdecydowało się przyznać dwa wyróżnienia. Otrzymały je Julia Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Oliwia Lewandowska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3.Wysokie szóste miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy, Julia Plata, którą wspomagały Oliwia Grzegorzewicz oraz Martyna Zielińska. Druga z uczennic Szkoły Podstawowej nr 11, Nikola Saworska, zajęła miejsce na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki.

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – dominacja szkół spoza Grudziądza