BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu

DSC 0121 (Kopiowanie)                   22 czerwca odbył się apel, podczas którego podsumowane zostały wyniki w nauce i zachowaniu w klasach 4 -8 oraz wręczono nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe.

Jednym z ważniejszych sukcesów jest zdobycie stypendium naukowego. Możemy z dumą podkreślić, że nagrodę tę otrzymało 13 uczniów z kl. 4-7: Dominik Brucki, Aleksandra Nowak, Zofia Pytlakowska, Franciszek Wiśniewski, Ksawery Wiśniewski, Kalina Gutkowska, Maja Kerber, Maria Skowrońska, Marta Rabanowska, Wiktoria Kaszuba, Amelia Zakrzewska, Gracjan Sielski i Adam Pepliński.

Liczne jest też grono uczniów ze średnią co najmniej 4,75:

- klasa 4a – Dominik Brucki, Nikola Lask, Błażej Pakowski, Jakub Kenig, Filip Drozd, Agata Kozłowska, Zofia Skowrońska, Weronika Sikorska

- klasa 4b – Zofia Pytlakowska, Aleksandra Nowak, Piotr Bielicki, Marcel Ścibiński, Dawid Suchan

- klasa 5a – Franciszek Wiśniewski, Anna Kobuszyńska, Karina Pukmiel, Nina Studańska, Gabriel Wilczewski, Alicja Trepkowska

-klasa 5b – Ksawery Wiśniewski, Mateusz Miś, Kacper Kurzynka, Mateusz Witkowski, Jakub Dłużyński, Emilia Harat, Maja Krajewska

- klasa 6a – Marta Rabanowska, Wiktoria Kaszuba, Maja Kerber, Kalina Gutkowska, Maria Skowrońska, Igor Chojnowski, Konrad Czyrynda

- klasa 6b – Amelia Zakrzewska, Nikodem Wasilewski, Tomasz Merliński

- klasa 7a – Gracjan Sielski, Adam Pepliński, Błażej Kiliszek

- klasa 8a – Sandra Chojnacka, Małgorzata Jasińska, Aleksander Stodolski, Wiktoria Ścibińska

- klasa 8b – Maja Radziszewska, Jakub Adamczewski, Julia Rakowska

 Najwyższe wyniki w nauce uzyskała klasa 4a. W klasach 4 -8 wystawiono też 83 oceny wzorowe.

W dalszej części apelu p. Małgorzata Binder wręczyła uczniom karty rowerowe oraz nagrodziła klasy i osoby z najwyższą frekwencją.

Wręczone zostały także dyplomy i nagrody za udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych, w których należało wykazać się wiedzą z różnych dziedzin lub umiejętnościami plastycznymi i technicznymi. Nagrodzono  także uczniów, którzy brali udział w zawodach sportowych.

Opiekunki SU przedstawiły wyniki konkursu na najlepszego kolegę lub koleżankę oraz podsumowały działalność ekologiczno-charytatywną. Najwięcej makulatury przynieśli uczniowie kl. 5b, indywidualnie -  Igor Chojnowski. W zbiórce zakrętek wyróżniła się klasa 6a i ponownie Igor Chojnowski. Natomiast najwięcej baterii zgromadziła klasa 7a, indywidualnie zaś Błażej Kiliszek. Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa 6a.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli prezentację na temat bezpiecznych wakacji. Głos zabrała też p. Marlena Treichel, życząc wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji.

Hanna Figura