Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

BĄDŹ BEZPIECZNY W WAKACJE

1

Dyrektor szkoły oraz nauczyciele życzą wszystkim bezpiecznych wakacji, bogatych

w wydarzenia, ale jednocześnie pozwalających nabrać sił na kolejny rok szkolny.

 

DOBRE RADY NA WAKACJE

NA PODWÓRKU

  • Podwórko to znakomite miejsce na zorganizowanie zabawy, powinno być położone z daleka od jezdni, ruin, wykopów.
  • Bawiąc się na podwórku nie rozmawiaj z obcymi i nie pozwól, aby wypytywali się o mieszkanie i Twoich rodziców.
  • Zwracaj uwagę na nieznajomych kręcących się w pobliżu mieszkania. Może to być włamywacz. Spróbuj zapamiętać wygląd obcego. W razie potrzeby zaalarmuj dorosłych.

OBCY PUKA DO TWOICH DRZWI

  • Zawsze, gdy usłyszysz dzwonek lub pukanie do drzwi sprawdź, kto to. Wyjrzyj przez okno lub spójrz przez wizjer w drzwiach. Jeżeli jest to osoba, której nie znasz: Nie otwieraj drzwi!
  • Przygotuj kartkę z najważniejszymi numerami telefonów, pod które możesz zadzwonić w razie potrzeby. Jeżeli nie masz  w domu telefonu, a coś Ci zagraża – zaalarmuj sąsiadów!

W DOMU

  • Mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych, bezpiecznych zabaw.
  • Pamiętaj jednak, że są rzeczy, których musisz się bezwzględnie wystrzegać w swoich zabawach. Są to

 1) gaz – możesz się nim zatruć lub spowodować wybuch,
2)) prąd elektryczny – może Cię porazić,
3) ogień – możesz spowodować pożar,
4) ostre przedmioty – grożą zranieniem,
5) lekarstwa – możesz się nimi zatruć.

Czytaj więcej: BĄDŹ BEZPIECZNY W WAKACJE

ROWEREM PRZEZ GRUDZIĄDZ

20 czerwca 2015 roku, w ostatnią sobotę roku szkolnego, odbył się kolejny rajd rowerowy. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas IV-VI, a opiekę sprawowały panie Hanna Figura, Marita Grajewska Treder i Magdalena Tarkowska.

Trasa rajdu wiodła ścieżką rowerową z Mniszka na Górę Zamkową, gdzie uczestnicy wspięli się na odbudowaną wieżę Klimek. Pogoda była piękna, więc rowerzyści mogli podziwiać wspaniałe widoki Grudziądza i okolic. Później, przy starej zamkowej studni, uczniowie mieli okazję wysłuchać legendy o XVII-wiecznej mieszkance Grudziądza Jadwidze, która zakochała się w Szwedzie. Podobno po śmierci ukochanego Jadwiga wrzuciła do studni swoje klejnoty, które nadal czekają na swego odkrywcę...

Czytaj więcej: ROWEREM PRZEZ GRUDZIĄDZ

Egzamin na karte rowerową

Egzamin w naszej szkole był 12 maja 2015r. a kartę rowerową zdobyło 30 uczniów z naszej szkoły.

karta rowerowa 2015


1. Link do artykułu o wydarzeniu

2. Link do artykułu o wydarzeniu

Uroczyste zakończenie sportowego roku szkolnego 2014-2015

Dnia 23 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu odbyło się uroczyste zakończenie sportowego roku szkolnego 2014/2015 i podsumowanie miejskiego współzawodnictwa sportowego grudziądzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podczas uroczystości nagradzano także liderów sportu poszczególnych szkół. Ze Szkoły Podstawowej nr 11 statuetkę lidera sportu odebrała Emilia Jabłońska z klasy 6a, natomiast z Gimnazjum nr 1 nagrodę otrzymał Damian Wiśniewski z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.