Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

ROWEREM PRZEZ GRUDZIĄDZ

20 czerwca 2015 roku, w ostatnią sobotę roku szkolnego, odbył się kolejny rajd rowerowy. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas IV-VI, a opiekę sprawowały panie Hanna Figura, Marita Grajewska Treder i Magdalena Tarkowska.

Trasa rajdu wiodła ścieżką rowerową z Mniszka na Górę Zamkową, gdzie uczestnicy wspięli się na odbudowaną wieżę Klimek. Pogoda była piękna, więc rowerzyści mogli podziwiać wspaniałe widoki Grudziądza i okolic. Później, przy starej zamkowej studni, uczniowie mieli okazję wysłuchać legendy o XVII-wiecznej mieszkance Grudziądza Jadwidze, która zakochała się w Szwedzie. Podobno po śmierci ukochanego Jadwiga wrzuciła do studni swoje klejnoty, które nadal czekają na swego odkrywcę...

Dalej uczniowie z opiekunkami pojechali ścieżką na skarpie wiślanej w kierunku Cytadeli, skąd zjechali brukowaną ulicą Forteczną. Droga powrotna wiodła przez Piaski, Hanowo i Biały Bór. Ogółem uczestnicy rajdu przejechali 32 kilometry i nikt nie narzekał, bo wszyscy uczniowie mieli świetną kondycję. Tempo jazdy również było dobre, ok. 17 km na godzinę, więc ostatni rajd w tym roku szkolnym można uznać za bardzo udany.

                                                                                              Marita Grajewska Treder