BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dzień dla zdrowia

 

2014/2015

26 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mniszku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja „Dnia dla zdrowia”. Tegoroczne obchody zostały przygotowane we współpracy nauczycielki wychowania fizycznego, Pani Sylwii Gralak i nauczyciela biologii, Pana Adriana Woźniaka oraz oczywiście, dzięki nieocenionej pomocy uczniów, głównie drugich i trzecich klas gimnazjum.

W tym roku postanowiliśmy skupić się na dwóch zagadnieniach: promowaniu zdrowego odżywiania oraz walce z fikcyjnymi zwolnieniami z zajęć wychowania fizycznego. Jak co roku, obchody Dnia dla zdrowia zostały zorganizowane w formie apelu, osobnego dla klas   4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Schemat obydwu apeli był podobny. Po krótkim wprowadzeniu przez prowadzących, głos zabrał Pan Andrzej Dolewski, prezes Stowarzyszenia Akademia Biegania Grudziądz, który przedstawił zalety aktywności fizycznej, opowiedział o swoich biegowych przygodach oraz przybliżył zasady racjonalnego odżywiania. Na apelu dla gimnazjum nie zabrakło dociekliwych pytań ze strony uczniów, jednakże nasz gość starał się na wszystkie wyczerpująco odpowiedzieć.

Drugą część apelu stanowiły dwie inscenizacje, które przedzielone były występami tanecznymi uczniów klasy 5B. Pierwsza ze scenek poświęcona była zasadom zdrowego odżywiania, natomiast w drugiej uczniowie klas trzecich gimnazjum starali się zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w zajęcia wychowania fizycznego. Na koniec wszyscy zgromadzeni uczniowie mogli wzorem akcji „środa w ruchu” wziąć udział we wspólnym tańcu.

Na koniec chciałbym bardzo serdecznie, w imieniu swoim oraz Pani Sylwii Gralak, podziękować wszystkim osobom, które pomogły nam w przygotowaniu Dnia dla zdrowia. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców i opiekunów uczniów, którzy wsparli nas finansowo oraz przekazali jabłka. To dzięki Wam, drodzy Państwo, mogliśmy poczęstować każdego ucznia oraz pracownika naszej placówki przepysznym owocowym szaszłykiem. Dziękuje także Paniom z obsługi, które wraz z uczennicami gimnazjum przygotowały powyższe przekąski.  

 

                                                        Adrian Woźniak

 

Lista uczniów, których rodzice/opiekunowali wsparli organizację Dnia dla zdrowia:

Klasa 4a:

Ewa Modliborska

Wiktoria Krzysiak

Szymon Grabowski

Wiktor Gmiński

Franciszek Baniak

Jan Majorkiewicz

Kacper Surmacz

Paweł Surmacz

Klasa 4b:

Piotr Wolentarski

Klasa 5b:

Tomasz Wolentarski

 

Klasa 6a:

Dawid Pasternak

Maciej Sinicki

 

Klasa 6b:

Weronika Krzysiak

Jakub Muś

Klasa 1A (gimnazjum):

Filip Polenik

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam, jeżeli kogoś pominąłem.

 

 

 

 

2013/2014

 

 

 

HONOROWY PATRONAT PREZYDENTA GRUDZIĄDZA

 

 

 

DZIEŃ DLA ZDROWIA
W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1
W GRUDZIĄDZU

 

pn. „UŻYWAJ ŻYCIA – NIE UŻYWEK.

 

ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO”

 

To już 9. edycja obchodów DNIA DLA ZDROWIA, które w tym roku szkolnym miały miejsce 9 grudnia 2013 r.

 

Organizatorem tego wydarzenia jest Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mniszku.

 

Zawsze przyświeca mu promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, wolnego od środków uzależniających i odurzających. W tym roku szkolnym szczególny nacisk położono na szkodliwość alkoholu.

 

Obchody tego dnia, jak co roku skierowano do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniów klas I – III gimnazjum.

 

W ramach obchodów wystawiono dwie inscenizacje profilaktyczne:

 

1) „Szlachetne zdrowie” – przedstawienie ukazuje szereg istotnych elementów związanych z prowadzeniem zdrowego trybu życia. Poruszono takie kwestie jak: zdrowe odżywianie, znaczenie witamin, aktywność ruchowa, wypoczynek na świeżym powietrzu, rola szczepień ochronnych, niebezpieczeństwa towarzyszące rozprzestrzenianiu się chorób wirusowych i sposoby walki z nimi.

 

2) „Aby pić przestali, wódce kosza dali” – przedstawienie ukazuje negatywny wpływ alkoholu na organizm człowieka, w tym prezentacja najnowszych badań na temat rozmiarów spożywania alkoholu przez polską młodzież, ukazanie szkodliwego działania alkoholu na poszczególne narządy ludzkie, wreszcie zachęcanie uczniów do unikania w swoim życiu tej substancji.

 

Był też występ artystyczny w postaci układu tanecznego przygotowanego przez uczennice klasy pierwszej gimnazjum.

 

Na koniec zostały podsumowane konkursy w dwóch kategoriach: plastycznej i pisemnej poświęconej tematyce antyalkoholowej pn. „Kocham – NIE PIJĘ”.

 

Uczniowie, wykorzystując dowolną techniką plastyczną zaprezentowali ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu, bez udziału alkoholu. Dodatkowo gimnazjaliści złożyć prace pisemne, które miały na celu udzielić odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego w młodym wieku powinniśmy unikać alkoholu?”.

 

Do komisji konkursowej wpłynęło 21 prac, z czego w kategorii prac plastycznych nagrodzono i wyróżniono 16 uczniów, a w kategorii prac pisemnych dyplomy i nagrody otrzymało 3 gimnazjalistów. Pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeniu dyplomami z podziękowania za udział w konkursie i dołączonymi do nich drobnymi upominkami.

 

HONOROWY PATRONAT NAD PRZEDSIĘWZIĘCIEM PRZYJĄŁ PREZYDENT MIASTA GRUDZIĄDZA PAN ROBERT MALINOWSKI.

 

Środki na zakup dyplomów, nagród i upominków ufundował również Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu oraz Rada Rodziców działająca przy naszym zespole szkół.

 

Opiekun SK LOP: WITOLD ZYGADLEWICZ

 

 

WYNIKI KONKURSU ANTYALKOHOLOWEGO

 

 pn. „Kocham – nie piję”

 

 zorganizowanego z okazji obchodów DNIA DLA ZDROWIA

 

 pod hasłem:

 

 UŻYWAJ ŻYCIA – NIE UŻYWEK. ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO !”

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11

 

 

 

Kat. - prace plastyczne:

 

 

 

 1. Kinga Tomasik, Weronika Krzysiak i Joanna Rusak (V b) – 123 p.
 2. Natalia Kminikowska (VI b) – 118,5 p.
 3. Stanisław Narloch i Dawid Zaremba (IV b) – 115 p.
 4. Filip Szumiłowski (VI a) – 110,5 p.
 5. Nina Ziółkowska (VI b) – 108 p.
 6. Piotr Bernady i Jakub Muś (V b) – 99,5 p.
 7. Jesika Simionkowska (V a) – 96 p.
 8. Agnieszka Żywiecka (VI b) – 79 p.
 9. Katarzyna Nowak (VI a) – 70 p.
 10. Natalia Rojewska (V a) – 65 p.

 

 

 

 

 

GIMNAZJUM NR 1

 

 

 

Kat. - prace plastyczne:

 

 1.  Zuzanna Szumiłowska (II b) – 165 p.
 2.  Marek Cieślukowski (III b) – 134,5 p.
 3.  Kamila Piórkowska (II b) – 124,5 p.
 4.  Angelika Wilamowska (III a) – 121,5 p.
 5.  Emilia Suchocka (III a) – 102,5 p.
 6.  Jakub Jabłoński i Marcin Czyżykowski (II a) – 78 p.
 7.  Kamil Dubilis i Kamil Tobółka (I b) – 70 p.

 

 

 

Kat. – prace pisemne:

 

 

 

nt. „Dlaczego w młodym wieku powinniśmy unikać alkoholu?”

 

 

 

 

 

 1. Marek Cieślukowski (III b) – I miejsce
 2. Natalia Niebojewska (II b) – II miejsce
 3. Julia Groszewska (I b) – III miejsce

 

 

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSÓW DZIĘKUJEMY !!!

 

 

 

Nagrody i dyplomy zwycięzcom i wyróżnionym wręczymy podczas obchodów DNIA DLA ZDROWIA.

 

 

 

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

 

 

 

 

 

ZAPROSZENIE DO OBCHODÓW DNIA DLA ZDROWIA

 

Szkolne Koło LOP zaprasza do aktywnego uczestnictwa w obchodach DNIA DLA ZDROWIA, które w bieżącym roku szkolnym odbędzie się pod hasłem przewodnim „UŻYWAJ ŻYCIA – NIE UŻYWEK. ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO !”. Zapraszamy uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum do udziału w przedstawieniach zatytułowanych: „Szlachetne zdrowie” i „Aby pić przestali, wódce kosza dali” a także w konkursach przewidzianych w związku z obchodami tego dnia.

 

Przewidziano następujące zadania konkursowe:

 

1) Konkurs antyalkoholowy pod hasłem: „Kocham – nie piję”.

 

Praca konkursowa ma być wykonana na temat możliwości spędzania czasu wolnego w rodzinie bez udziału alkoholu; praca powinna w najciekawszy sposób obrazować hasło przewodnie konkursu.

 

Forma pracy to projekt plastyczny. Praca powinna zawierać także hasło.

 

Technika wykonania pracy dowolna (np. akwarele, pastele, kredki, szkic ołówkiem, wyklejanka z papierów kolorowych, wydzieranka, łączenie różnych technik plastycznych itd.) lub zdjęcia.

 

Prace zgłoszone na konkurs muszą być pracami własnymi uczestników konkursu (na jedną pracę może przypadać od 1 do 3 uczestników z danej klasy), wykonanymi samodzielnie i spełniać cele konkursowe.

 

2) Dodatkowo w przypadku uczniów gimnazjum można również złożyć pracę pisemną pt.: Dlaczego w młodym wieku powinniśmy unikać alkoholu? W tym wypadku prace należy napisać indywidualnie i samodzielnie, najlepiej w postaci wydruku komputerowego – maksymalnie 2 strony formatu A 4.

 

 

 

- Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursach mogą dostarczać prace do organizatora (opiekuna SK LOP p. W. Zygadlewicza) w terminie do 31 października 2013 r.

 

 

 

Szczegółowe wymagania odnoszące się do poszczególnych zadań konkursowych znajdują się w regulaminie konkursów towarzyszących obchodom DNIA DLA ZDROWIA.

 

 

 

Podsumowanie konkurencji oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas obchodów tego dnia (2 – 3 grudnia 2013 r.)

 

 

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH ORAZ DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!

 

Opracowanie:
Opiekun SK LOP mgr Witold Zygadlewicz

 

 

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU ANTYALKOHOLOWEGO

 

POD HASŁEM:„Kocham – nie piję”,

 

organizowanego w ramach obchodów DNIA DLA ZDROWIA w roku szk. 2013/2014

 

§1

 

CELEM KONKURSU JEST:

 

- Utrwalenie wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na organizm człowieka,

 

- Kształtowanie zdrowego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju organizmu;

 

- Uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia;

 

- Wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia;

 

- Integracja społeczna uczestników;

 

- Zaprezentowanie najciekawszych prac uczestników poprzez ich pokaz w ramach obchodów DNIA DLA

 

ZDROWIA pn. „UŻYWAJ ŻYCIA – NIE UŻYWEK. ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO!”.

 

§2

 

ORGANIZATORZY

 

Organizatorem konkursu jest szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy ZSO nr 1 w Grudziądzu.

 

§3

 

UCZESTNICY

 

Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 (klasy IV – VI) oraz Gimnazjum nr 1 (klasy I – III), uczących się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu Mniszku.

 

§4

 

PRACE KONKURSOWE

 

Praca konkursowa ma być wykonana na temat możliwości spędzania czasu wolnego w rodzinie, bez udziału alkoholu; praca powinna w najciekawszy sposób obrazować hasło: „Kocham – nie piję”.

 

Forma pracy to projekt plastyczny. Praca powinna zawierać także hasło konkursu.

 

Technika wykonania pracy dowolna (np. akwarele, pastele, kredki, szkic ołówkiem, wyklejanka z papierów kolorowych, wydzieranka, łączenie różnych technik plastycznych itd.) lub zdjęcia.

 

Prace zgłoszone na konkurs muszą być pracami własnymi uczestników konkursu (na jedną pracę może przypadać od 1 do 3 uczestników z danej klasy), wykonanymi samodzielnie i spełniać cele konkursowe.

 

 

 

W przypadku uczniów gimnazjum można również złożyć pracę pisemną pt.: DLACZEGO W MŁODYM WIEKU POWINNIŚMY UNIKAĆ ALKOHOLU? W tym wypadku prace należy napisać indywidualnie i samodzielnie, najlepiej w postaci wydruku komputerowego – maksymalnie 2 strony formatu A4.  

 

§5

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

Termin składania prac do 31.10.2013 roku włącznie. Prace dostarczamy do sali nr 49 w budynku SP 11.

 

Prace zgłaszane do konkursu powinny być odpowiednio podpisane: imię i nazwisko autora (autorów) oraz klasa.

 

§6

 

OCENA PRAC KONKURSOWYCH

 

Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody wraz z jej opiekunem będzie oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych, zgodnie z następującymi kryteriami:

 

- praca jest zgodna z tematyką oraz spełnia cele konkursu (0 – 5 p.),

 

- pomysłowość i oryginalność (0 - 5 p.),

 

- estetykę (0 – 5 p.).

 

W przypadku prac pisemnych oceniana będzie argumentacja wykorzystana przez jej autora, która w sposób przekonywujący ukaże słuszność tematu przewodniego tego zadania.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia prac, które nie są związane z tematyką konkursu.

 

§7

 

NAGRODY

 

Nagrody ustali i przydzieli organizator konkursu, uwzględniając możliwości finansowe zespołu szkół. Zostaną one wręczone podczas obchodów DNIA DLA ZDROWIA.

 

§8

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

Dostarczenie pracy na konkurs jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu pod warunkiem, że taka zmiana nie naruszy praw uczestników konkursu.

 

Opracowanie:
Opiekun SK LOP mgr Witold Zygadlewicz