Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Delegacja SP11 na uroczystościach miejskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Screenshot 20171111-231718 (Kopiowanie)                99 lat temu, 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, Państwo Polskie dzięki usilnym staraniom wielu polskich działaczy niepodległościowych, wspieranych przez rzesze bezimiennych Polaków marzących o wolności, mogło ponownie znaleźć się na mapie Europy i świata. Było to pragnienie wielu pokoleń Polaków żyjących w rozdzieleniu w trzech państwach zaborczych przez ponad wiek. Wielu z nich dało wyraz swego przywiązania do polskości walcząc o niepodległość podczas powstań narodowych.

                Za twórców niepodległego bytu państwowego w ostatniej fazie walki o niepodległość słusznie uważa się trzech polskich działaczy niepodległościowych: Józefa Piłsudskiego – twórcę Legionów Polskich i dowódcę I Brygady , Romana Dmowskiego – polskiego polityka narodowego, pilnującego polskiego interesu podczas konferencji pokojowej w Paryżu i Ignacego Jana Paderewskiego – słynnego pianistę, znającego osobiście możnych ówczesnego świata i pierwszego premiera rządu polskiego nowo odrodzonego państwa polskiego powszechnie uznawanego za granicą.

                Narodowe Święto Niepodległości zostało oficjalnie ustanowione w 1937 r. Po wojnie komuniści zakazali obchodzenia tego święta i dopiero po upadku komunizmu w 1989 r. święto to ponownie wróciło do polskiego kalendarza. Obecnie w wielu miastach w Polsce obchodzi się uroczyście to święto, również w naszym mieście. Naszej delegacji SP11 nie mogło oczywiście zabraknąć na tych miejskich uroczystościach, które są organizowane przez władze miasta wraz z ceremoniałem wojskowym. Złożyliśmy tradycyjnie wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego, który jest symbolem ofiary życia za wolną Ojczyznę.

                W naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości. Z okazji tego święta uczniowie klasy 7b wykonali gazetkę okolicznościową. Wykonane były też gazetki klasowe i odbyły się pogadanki na temat genezy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Oddaliśmy hołd polskim bohaterom zapalając znicze pod pomnikami. Te wielotorowe działania dydaktyczno-wychowawcze pozwalają sądzić, że każdy uczeń w naszej szkole jest świadomy tego święta.

Paweł Górecki

20171107 153519 (Kopiowanie)