Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW PODCZAS XXVIII RAJDU PIESZEGO „PAMIĘCI WRZEŚNIA 1939”

Grupowe na przystanku PKP Grupa (Kopiowanie)16 września 2017 r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy. Z naszej szkoły wyruszyła grupa 54 uczniów pod opieką p. Beaty Rolewicz, p. Hanny Figury, p. Justyny Burcz, p. Adriana Woźniaka oraz p. Witolda Zygadlewicza. Zaplanowana trasa wiodła z Dubielna do Grupy. Pierwszy odcinek do Dubielna uczestnicy pokonali pociągiem. Potem już 7 kilometrowa piesza wędrówka do Klubu Żołnierskiego Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie, gdzie wszyscy uczestnicy posilili się gorącą zupą grochową i herbatą oraz ogłoszono wyniki konkursu – „Polski Wrzesień 1939”. Konkurs zakończył się wielkim sukcesem naszych uczniów. Zarówno przedstawiciele szkoły podstawowej jak i gimnazjum zajęli I miejsce. Szkołę podstawową reprezentowała drużyna w składzie Anna Peplińska i Julian Dąbrowski z klasy V b, gimnazjum – Miłosz Wicha i Rafał Nowak z kl. II b. WIELKIE GRATULACJE!!! Do Grudziądza wszyscy wrócili zadowoleni, lekko zmęczeni. Pogoda też dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło. Z pewnością ten rajd można zaliczyć do udanych!

Następny rajd już za tydzień. Będzie to XV rajd pieszy „ŚWIĘTO ZIEMNIAKA”. Serdecznie zapraszamy!!!