BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Lasek kieszonkowy Miyawaki

353110172 275643241790896 2820529659297988668 nLasek kieszonkowy Miyawaki, mini sad tradycyjnych odmian drzewek owocowych oraz „Ptasi kącik” zostały uzupełnione w dodatkowy system nawadniający, w którym swoje miejsce znalazły również węże doprowadzające wodę do tych zielonych miejsc w naszej szkole.

Uczniowie klas 4 – 8 w ciągu całego końcowego czasu nauki przyrody i biologii w bieżącym roku szkolnym pod opieką p. W. Zygadlewicza bardzo aktywnie brali udział w założeniu nowego systemu nawadniającego, szczególnie na czas wakacyjny, który po wielokrotnych próbach wykazał się sprawnym działaniem, dzięki doprowadzeniu wody bezpośrednio za pomocą węży do zielonych miejsc na terenie naszej szkoły. Dzięki pracy Panów rzemieślników Lasek Miyawaki został w pełni ogrodzony i założono tablicę informacyjną, która sygnalizuje miejsce usytuowania lasku kieszonkowego i szybkorosnącego. Nazwa lasku została zapisana w języku polskim i japońskim, gdyż jak wiemy lasek ten został wymyślony na potrzeby zalesiania przestrzeni miejskich przez japońskiego botanika Akirę Mijawaki. Według badań naukowców lasek ten za 10 – 15 lat będzie gęsty i dorodny. Pamiętać należy, że nasz lasek w ciągu roku będzie pochłaniał ok. 250 kg dwutlenku węgla, nie mówiąc, że w zamian będzie dostarczał do atmosfery tlen.

Mamy nadzieję, że nasza wspólna praca na rzecz zielonych terenów szkolnych przyniesie wiele wspaniałych efektów przyrodniczo-edukacyjnych teraz i w niedalekiej przyszłości.

                                                                                                  Opiekun terenów zielonych

                                                                                                             Witold Zygadlewicz