BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wycieczka do Warszawy

353339943 247005631276356 2917720587532966749 nW dniach 14 -15 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie kl. V-VII. Opiekę sprawowali nauczyciele: p. Elżbieta Czubaszek, p. Hanna Figura i p. Witold Zygadlewicz. Pierwszą atrakcją była wizyta w rozgłośni Polskiego Radia. Tu powitał nas dziennikarz radiowy p. Artur Wolski. Przestawił krótko historię rozgłośni i specyfikę pracy dziennikarza radiowego. Następnie odwiedziliśmy Polskie Radio Czwórka, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak tak naprawdę wygląda praca w studiu radiowym. Wiele radości dostarczyły też samodzielne próby prowadzenia wywiadu. Tu spotkaliśmy też p. Macieja Kurzajewskiego, który chętnie zgodził się na wspólne fotografie. Druga część popołudnia upłynęła nam na zwiedzaniu stolicy. Na trasie wędrówki znalazły się Łazienki Królewskie – zachwycający zespół pałacowo- ogrodowy. Później wyruszyliśmy na Plac Zamkowy. Zobaczyliśmy też Grób Nieznanego Żołnierza i Pałac Prezydencki. Po kolacji podziwialiśmy panoramę stolicy z tarasu widokowego (114 m) Pałacu Kultury i Nauki. Udało nam się też zobaczyć luksusowy apartamentowiec, w którym swoje mieszkanie ma p. Robert Lewandowski. Drugi dzień to wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce dla tych, którzy chcą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i przy tym świetnie się bawić. Na zakończenie odbyły się warsztaty dekorowania torcików w Pijalni Czekolady E. Wedel. To kunsztownie urządzone wnętrze, fabrykę i sklep stworzył ponad 100 lat temu Emil Wedel. Wycieczka obfitowała w moc wrażeń, pogoda dopisała. Do domu dotarliśmy nieco zmęczeni, ale szczęśliwi i w doskonałych humorach.

Hanna Figura