BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zajęcia wspierające procesy poznawcze w klasie 2B

351613043 678551047427660 3923557427781653023 nW dniu 15.06.2023r. w klasie 2B przeprowadzone zostały przez psycholog szkolną zajęcia pn.”Łamigłówki dla główki”, czy zestaw ćwiczeń wspierających pamięć, spostrzegawczość, koncentrację, procesy myślowe.

Pozytywna stymulacja mózgu poprzez wykonywanie zadań wspierających procesy poznawcze może przybierać formę różnorodnych łamigłówek, co nie wymaga skomplikowanych narzędzi czy obszernych książek – wystarczy odrobina kreatywności, zaangażowanie i szczere chęci. Tego z pewnością nie zabrakło uczniom klasy drugiej, którzy pod okiem specjalisty w sposób aktywny wykonywali przygotowane zadania.

Uczniowie m.in. znajdowali różnice między obrazkami, wymieniali jak największą liczbę imion rozpoczynających się na daną literę alfabetu, szukali pomysłów na hasła wpisujące się w temat bezpiecznych wakacji, a także przywoływali pozytywne wspomnienia wydarzeń, jakie z ich perspektywy wystąpiły w trakcie kończącego się już roku szkolnego 2022/2023.

Usprawnianie pamięci i koncentracji uwagi to kluczowe cele, znacząco wpływające na całokształt funkcjonowania w codziennym życiu. Zachęcamy rodziców i opiekunów do aktywnego stymulowania procesów poznawczych dzieci również w okresie wakacji. Tematyczna krzyżówka czy gry planszowe wspomagające pamięć również mogą umilić czas naszym wychowankom.