BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Susza, susza, susza. Czy poradzimy sobie z jej skutkami?

348364982 819920083085528 5001581894252640257 nW związku z długim okresem suszy uczniowie naszej szkoły podjęli działania zmierzające do walki z dużymi niedoborami wody w mini sadzie tradycyjnych odmian drzewek owocowych oraz w lesie kieszonkowym Miyawaki. Rośliny posadzone w obrębie tych zielonych terenów rzeczywiście zaczęły wyraźnie słabnąć. W ramach zajęć edukacyjnych z przyrody i biologii uczniowie klas IV - VIII wspólnie z nauczycielem opiekunem p. Witoldem Zygadlewiczem odnowili system irygacyjny poprzez zastosowanie specjalnego zestawu do nawadniania z kranikiem. W między czasie panowie rzemieślnicy założyli ogrodzenie lasku Miyawaki. Obie prace zbiegły się w czasie i zaowocowały wymiernymi efektami, które widać na załączonych fotografiach. Rośliny odzyskały prawidłowy wygląd, a lasek kieszonkowy uwidocznił swoją obecność.

Dziękujemy uczniom, panom rzemieślnikom i Pani dyrektor za zakup materiałów umożliwiających założenie ogrodzenia oraz odnowienie systemu nawadniającego. Liczymy na to, że poskutkuje on lepszym utrzymaniem wilgoci wokół posadzonych przez nas drzewek owocowych i leśnych. 

W. Zygadlewicz