Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wycieczka do Biskupina

IMG 20170620 095518 (Kopiowanie)20 czerwca to dla uczniów z klasy 6a, 5a, 2b i 4b czas na wycieczkę do Biskupina. Opiekę zapewniły panie: M. Grajewska Treder, H. Szulc Lewandowska i H. Figura. Wizyta rozpoczęła się od pasjonującej lekcji muzealnej, podczas której z miedzianych drucików wykonywano ozdoby symbolizujące Słońce i życie oraz pierścień. Okazało się, że niektórzy okryli swój talent i wręcz pisane jest im rękodzielnictwo. Potem w upale, ale za to muskani przyjemnym zefirkiem, uczestnicy wycieczki zwiedzili rezerwat archeologiczny. Dzięki opowieściom przewodnika dowiedzieli się sporo o życiu w osadzie mezolitycznej, neolitycznej, łużyckiej i wiosce wczesnopiastowskiej. Przechodząc przez drewniany most, dotarli do części rezerwatu, która przeniosła do epoki kamienia. Pierwszym obiektem jest tutaj rekonstrukcja obozowiska łowców mezolitycznych, czyli pochodzących ze środkowej epoki kamienia.

Dalej znajduje się rekonstrukcja „długiego domu” z neolitu, czyli młodszej epoki kamienia. Znajduje się tutaj niewielkie oczko wodne, zwane „źródełkiem”, gdyż spod ziemi wypływa tutaj zasilająca je kryniczna woda. Później nadeszła kolej na słynne na całym świecie stanowisko archeologiczne kultury łużyckiej. Tutaj można też było zobaczyć jak wykonywano narzędzia, ozdoby i zakupić pamiątki. Po opuszczeniu półwyspu przewodnik skierował grupę w stronę rekonstrukcji wioski wczesnopiastowskiej. W miejscu istnienia wioski można było przyjrzeć się pracy rzemieślników odtwarzających życie codzienne jej dawnych mieszkańców. Po zwiedzeniu wioski wczesnośredniowiecznej pozostała do zobaczenia wystawa poświęcona badaniom wykopaliskowym w Biskupinie i okolicy, znajdująca się w pawilonie muzealnym. Po obiedzie kolejna atrakcja - przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji. Była to bardzo udana wycieczka tuż przed wakacjami.

Hanna Figura