BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

SUKCES NASZEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W TURYSTYCE PIESZEJ ZA ROK 2016.

MAMY I MIEJSCE W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH ORAZ III MIEJSCE W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!!!

Odbieramy Puchar dla Gim fot. 2 

10 grudnia 2016 r. odbył się ostatni w tym sezonie pieszy rajd, który jak co roku połączony był z ogłoszeniem wyników i wręczeniem pucharów Komisji Turystyki Pieszej PTTK w Grudziądzu za rok 2016. Zanim jednak o sukcesach, słów kilka o rajdzie. Z naszego zespołu szkół wzięło udział 22 uczniów, w tym 2 absolwentki z dwiema koleżankami. Opiekę sprawowali: p. Beata Rolewicz, p. Marita Grajewska Treder, p. Witold Zygadlewicz oraz p. Jacek Treichel. Trasa jak zwykle – ok. 10 km. Zaczęliśmy na pętli autobusowej w Tarpnie, później przez Nową Wieś, Parski, a zakończyliśmy w Klubie Centrum Szkolenia Logistyki przy ul. 6 Marca. Pogoda tym razem nie była znośna - było ciepło, troszkę kropiło, niestety nie obyło się bez błota po nocnych i rannych opadach. Za to na mecie czekała nagroda dla ciała - ciepła grochówka i herbata oraz nagroda dla ducha – dwa puchary!!! Ku zadowoleniu uczniów i opiekunów przyjechała też p. dyrektor Marlena Treichel, która często towarzyszy nam, dzieląc się z nami radością i entuzjazmem.

IMG 0004

Pora na podsumowanie. W tym roku kalendarzowym wzięliśmy udział w 14 imprezach turystycznych. Byliśmy, już po raz trzeci, organizatorem rajdu Grudziądz wolny. Sumując liczbę uczestników rajdów i marszów na orientację ze szkoły podstawowej i gimnazjum, łącznie wzięło w nich udział 612 uczniów. Podczas rajdów rozgrywane są okolicznościowe konkursy. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum często zajmowali I, II lub III miejsca. Biorąc pod uwagę liczny udział w rajdach i sukcesy w konkursach, z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ostateczne wyniki. Wszystkie punkty, zgodnie z regulaminem, pieczołowicie zlicza p. Ryszard Fierek, prezes Zarządu Wojskowego Koła PTTK „Osesek” w Grudziądzu. On też w towarzystwie p. Piotra Łukiewskiego, prezesa Zarządu Oddziału PTTK W Grudziądzu wręczał Puchary Komisji Turystyki Pieszej za sezon 2016. I tak nasze gimnazjum otrzymało Puchar Komisji Turystyki Pieszej za zajęcie I miejsca, szkoła podstawowa za zajęcie III miejsca!!! Gimnazjum utrzymuje od lat tak wysoką lokatę, natomiast szkoła podstawowa po raz drugi z rzędu utrzymała miejsce na podium. Po odbiór pucharów wystąpiły także nasze absolwentki, które czasami gościły na listach uczestników rajdów z naszego zespołu. To po części również ich sukces. Po raz kolejny pokazaliśmy jak jesteśmy zgraną grupą – głośne okrzyki radości i oklaski, a w dodatku zdobyte puchary uczniowie mogli na miejscu wręczyć dumnej z ich postawy p. dyrektor.

IMG 0003

Jeszcze przed wręczeniem pucharów organizatorzy wraz z przedstawicielką Wydziału Edukacji UM w Grudziądzu wręczyli pisemne podziękowania Naczelnika Wydziału Edukacji p. Andrzeja Cherka wraz z nagrodami. To dzięki tej grupie zapaleńców, gotowych zastąpić sobotni odpoczynek marszem z uczniami, rajdy cieszą się tak dużym powodzeniem. Z naszej szkoły takie podziękowania otrzymali: p. Marita Grajewska Treder, p. Hanna Figura, p. Beata Rolewicz, p. Jacek Treichel i p. Witold Zygadlewicz.

Przed nami kolejny sezon, zapraszamy więc wszystkich. Najbliższy rajd już 21 stycznia 2017 roku.