BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

VIII SZARADZIARSKI TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

szarady5 grudnia odbył się szkolny etap teleturnieju. Do turnieju zgłosiły się 33 osoby (13 ze szkoły podstawowej i 20 z gimnazjum). Szaradziarski turniej ma na celu popularyzację rozrywek umysłowych wśród młodzieży szkół podstawowych. Jest to konkurs interdyscyplinarny, który wymaga nie tylko wiedzy ogólnej, ale również umiejętności rozwiązywania różnego typu łamigłówek i krzyżówek. Turniej adresowany jest do wszystkich uczniów, którzy lubią rozwiązywać krzyżówki i inne zadania szaradziarskie.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 45 minut zestawy zadań przygotowanych przez p. Mariana Chylewskiego z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Do finału miejskiego zakwalifikowały się następujące osoby:

Szkoła Podstawowa

1. Piotr Wolentarski - 53 pkt

2. Julian Dąbrowski - 43

3. Szymon Puchowski - 38

4. Paweł Pawski - 34

5. Martyna Kliwer - 32

6. Wiktoria Afeltowicz - 29

Gimnazjum:

1. Joanna Rusak - 55 pkt

2. Oliwia Żmijewska - 47

3. Tomasz Wolentarski - 39

4. Martyna Gzella - 38

5. Krystian Woźniak - 37

6. Klaudia Miś - 37

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za finalistów w marcu będziemy mocno trzymać kciuki.

Jednocześnie w imieniu pana Chylewskiego zapraszamy zwolenników intelektualnej rozrywki na treningi do OPP we wtorki, środy, czwartki w godzinach 15.00 – 18.00

A tak wyglądały zmagania:

Hanna Szulc-Lewandowska