BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Już VIII edycja akcji „Warto być bohaterem” w naszej szkole

logo caritasSzkolne Koła Caritas ze szkoły podstawowej i gimnazjum zakończyły VIII edycję corocznej akcji, której celem jest pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. W tym roku zbieraliśmy środki finansowe dla siedemnastoletniego Krzysztofa z Torunia, który uległ wypadkowi, jadąc ze szkoły skuterem. Najechał na niego rozpędzony samochód. Chłopiec przed tym tragicznym wydarzeniem był wolontariuszem medycznym. Obecnie ma uszkodzony kręgosłup i wymaga długotrwałej rehabilitacji.

Wolontariusze z kół caritas zorganizowali loterię i kiermasz, sprzedawali upieczone przez siebie pyszne babeczki i ciasta oraz po raz pierwszy zorganizowali dyskotekę charytatywną. Zabawa cieszyła się dużym powodzeniem, tym bardziej, że w cenie biletu była babeczka i picie, przygotowane przez wolontariuszy.

Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży, pomocy rodziców i ofiarności wszystkich kupujących udało się nam zebrać 595,85 zł, które przesłaliśmy na konto Caritas Diecezji Toruńskiej. Podsumowanie akcji „Warto być bohaterem” przeprowadzanej przez Szkolne Koła Caritas w całej Diecezji Toruńskiej nastąpi 29 listopada 2016 r. podczas Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w Toruniu, a przekazanie środków finansowych potrzebującym odbędzie się w nowym roku w Baju Pomorski w Toruniu.

Szczególnie podziękowania kierujemy do wolontariuszy i ich rodziców, bez których wszystkie podjęte działania nie mogłyby się odbyć.

Beata Makowska