BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Święto Niepodległości w ZSO nr 1 (11.11.2016)

20161111 110413        Narodowe Święto Niepodległości to dla nas, Polaków, najważniejsze święto państwowe. To jedna z najważniejszych dat w kalendarzu . To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Było to możliwe dzięki wielu, znanym i nieznanym polskim patriotom, którzy nie chcieli pogodzić się z utratą polskiej państwowości. To dzięki ich determinacji i niezłomności w czasach zaborów, kiedy patriotyzm nosiło się w sercach, a niepodległość była marzeniem, duch walki o niepodległość nie zanikł. I kiedy przyszedł upragniony konflikt między zaborcami podczas I wojny światowej zakończony dla nas Polaków „cudowną” klęską trzech zaborców polscy patrioci wiedzieli co trzeba zrobić, by Polska wróciła na mapę Europy.

         W związku z 98 rocznicą odzyskania niepodległości, na Rynku w Grudziądzu odbywają się co roku miejskie uroczystości patriotyczne połączone z ceremoniałem wojskowym, podczas których tradycyjnie bierze udział nasza szkolna reprezentacja. W tym roku szkolną delegację tworzyli uczniowie klasy drugiej gimnazjum: Marta Sokalska i Monika Machelska oraz nauczyciel historii, którzy złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

20161108 162110

Natomiast w szkole uczennice klasy trzeciej gimnazjum: Martyna Gzella, Weronika Nowasielska i Klaudia Miś pod opieką nauczyciela historii wykonały gazetkę okolicznościową z okazji Święta Niepodległości pt.: „Ojcowie Niepodległości”, eksponując wybitna rolę w dziele odrodzenia państwa polskiego przez Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Warto nadmienić, że portret J. Piłsudskiego został wykonany w ołówku przez Martynę Gzellę. Efekt można podziwiać na własne oczy…

20161110 115404

Paweł Górecki