BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wyniki IV edycji konkursu Mistrz Języka Angielskiego (”Master of English”)

7 listopada odbył się wewnątrzszkolny konkurs „Mistrz Języka Angielskiego”. Do udziału w nim wyznaczone zostały po dwie osoby z każdej klasy, które uzyskały najwyższy wynik z pierwszej pracy klasowej. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, musieli zmierzyć się z 60 pytaniami z zakresu gramatyki i słownictwa.

W rywalizacji uczniów szkoły podstawowej nie było większych niespodzianek, gdyż pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie klas szóstych. Najlepszy spośród nich okazał się Piotr Wolentarski z klasy 6b, który uzyskał 53 punkty. Cztery punkty mniej zdobył Mateusz Piórkowski z równoległej klasy. Dużo słabszy rezultat osiągnął jego kolega, Franciszek Baniak. Trzydzieści cztery punkty okazały się jednak wystarczające do zajęcia trzeciej pozycji.

Tytuł Mistrzyni Języka Angielskiego w gimnazjum nr 1 zdobyła Nina Ziółkowska z klasy 3A, która uzyskała 48 punktów. Niesamowicie zaciekła walka rozegrała się o drugie miejsce. Ostatecznie wywalczyły je ex aequo, dwie uczennice z klasy 2B: Joanna Rusak oraz Marta Sokalska, zdobywając 43 punkty. Zaledwie jeden punkt mniej od nich uzyskała Emilia Rogowska z równoległej klasy.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

Szkoła Podstawowa

 

1. Piotr Wolentarski, klasa 6B – zwycięzca konkursu! – 53 pkt

2. Mateusz Piórkowski, klasa 6A – drugie miejsce – 49 pkt

3. Franciszek Baniak, klasa 6A – trzecie miejsce – 34 pkt

4. Wiktoria Afeltowicz, klasa 5A – 27 pkt – najlepszy wynik spośród ucz. klas V

5. Julian Dąbrowski, klasa 4B – 21 pkt – najlepszy wynik spośród ucz. klas IV

6. Jakub Wilczewski, klasa 4A – 21 pkt – najlepszy wynik spośród ucz. klas IV

7. Dawid Pawłowski, klasa 4B – 18 pkt

8. Martyna Motyka, klasa 5A – 18 pkt

9. Paweł Pawski, klasa 4A – 16 pkt

Gimnazjum

1. Nina Ziółkowska, klasa 3A – zwyciężczyni konkursu! – 48 pkt

2. Joanna Rusak, klasa 2B - drugie miejsce – 43 pkt

2. Marta Sokalska, klasa 2B - drugie miejsce – 43 pkt

3. Emilia Rogowska, klasa 2A – trzecie miejsce – 42 pkt

4. Kacper Zamyślewski, klasa 2A – 37 pkt

5. Robert Kozłowski, klasa 1A – 35 pkt – najlepszy wynik spośród ucz. klas I

5. Tomasz Wolentarski, klasa 1B – 35 pkt – najlepszy wynik spośród ucz. klas I

7. Agnieszka Żywiecka, klasa 3A – 33 pkt

8. Konrad Kołodziejczyk, klasa 1A – 28 pkt

9. Piotr Rusak, klasa 1B – 27 pkt