BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

"Wszystkie Kolory Świata"

1

W ramach działań Klubu Szkół UNICEF nasza szkoła przystąpiła do światowego projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Projekt ten jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Tegoroczna odsłona projektu jest jego czwartą edycją. Poprzednie trzy edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. „Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”.

Celem projektu jest:
•    kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
•    pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
•    zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagającym. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Halina Stodolska.

Etapy projektu:
1.    Podróż przez kontynenty – dzieci wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka i zbierają o nim i jego mieszkańcach jak najwięcej informacji: o zwyczajach, kulturze, geografii etc.
2.    Przygotowanie laleczek – w oparciu o wykrój wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.
3.    Wystawa laleczek w szkole – laleczki przygotowane przez uczniów mają za zadanie uratować życie dzieci z Angoli. W tym celu zostaną one wystawione w szkole - i każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoliprzekazując na ten cel darowiznę (min. 10 zł).

4.    Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę – dzięki realizacji projektu, nasza szkoła będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

Wszystkie szkoły, które zrealizują projekt otrzymują "Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki" w roku szkolnym 2016/2017

Pomaganie jest przyjemne. Przekonaj się!
Uszyj laleczkę, daj dzieciom nadzieję!

2

Czego będziesz potrzebować aby uszyć laleczkę:

  • wycięty wzór laleczki (można go odebrać od koordynatora szkolnego)

  • przybory do szycia: nici, igła, nożyczki

ciało:

kawałek materiału o wymiarach 45cmx120cm (przy szerokości materiału 120cm) oraz miękki materiał do wypełnienia (np. wata)

Uwaga: odrysowując wzór ciała laleczki złóż materiał na pół. Wybierz kolor materiału odpowiadający kolorowi skóry, który chcesz, by miała twoja laleczka.

 twarz:

guziki, kolorowe nitki, skrawki materiału, flamastry

 włosy:

włóczka, wstążki, skrawki materiału

 ubranie:

kolorowe kawałki materiału, koronki, guziki, koraliki itp.

Wskazówka:

Twoja laleczka może mieć dowolny wygląd i reprezentować dowolny kraj. Może być dziewczynką lub chłopcem. Możesz ją przyozdobić jakimi tylko chcesz materiałami. Aby ułatwić sobie zadanie przed przystąpieniem do pracy naszkicuj jak wyobrażasz sobie swoją laleczkę.

Sposób wykonania:

1.  Wytnij szablon laleczki wzdłuż przerywanej linii.

2.  Przygotuj kawałek materiału. Złóż go na pół prawą stroną do środka i przyłóż do niego wycięty szablon. Dla wygody możesz go przypiąć szpilkami.

3.  Odrysuj flamastrem wzór laleczki.

4.  Wytnij odrysowany wzór. Pamiętaj, by wycinać wzór, kiedy materiał jest złożony. Dzięki temu otrzymasz od razu „przód” i „tył” laleczki.

5.  Zszyj je na lewej stronie wzdłuż ciągłej linii w odległości ok. 0,5 cm od krawędzi, zostawiając otwór (odcinek A-B), który posłuży ci do wypełnienia laleczki watą (lub miękkim materiałem).

6.  Po zszyciu, przez odcinek A-B wywiń laleczkę (materiał) na prawą stronę. wypełnij ją watą lub innym miękkim materiałem.

7.Po wypełnieniu zaszyj otwór (odcinek A-B), tak by można było swobodnie poruszać rękoma i nogami laleczki.

8.  Przyszyj (narysuj, naklej ) laleczce oczy, nos, i usta. zrób włosy.

9.  Nadaj swojej laleczce imię i określ z jakiego kraju pochodzi. Wypełnij „akt urodzenia” i przypnij go do laleczki (akty urodzenia do odbioru u koordynatora szkolnego).

10.  Tak przygotowaną laleczkę możesz już ubierać i upiększać. Przygotuj dla niej ciekawy strój.