BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rajd pieszy „Szlakiem Wojska Polskiego II RP”

DSCN21388 października odbył się kolejny rajd pieszy. Wzięło w nim udział 11 uczniów szkoły podstawowej i 10 gimnazjalistów. Opiekę sprawowali: p. Hanna Figura, p. Witold Zygadlewicz i p. Jacek Treichel. Organizacją rajdu zajęła się Szkoła Podstawowa nr 5, a przewodnikiem był p. Ryszard Fierek. Rozpoczęcie zaplanowano na pętli tramwajowej na Rządzu. Stamtąd trasa wiodła skarpą wzdłuż Wisły w kierunku Mariny. Tu odbył się konkurs poświęcony historii Wojska Polskiego. Z przyjemnością możemy poinformować, że w tak trudnym konkursie nasi uczniowie ze szkoły podstawowej – Martyna Zielińska i Paweł Surmacz zajęli II miejsce! Nagrodą są zawsze dyplomy i książki, które wręcza się na zakończenie rajdu. Po krótkiej przerwie, zatrzymując się na chwilę przy pomniku J. Piłsudskiego, uczestnicy skierowali się w stronę SP nr 5. Na mecie jak zwykle czekał już ciepły posiłek – zupa pomidorowa i herbata. Była też słodka niespodzianka – dla uczniów batonik, dla opiekunów kawa i ciastka.


IMG 0001

Udany rajd gwarantuje zawsze pozytywne nastawienie i ogromna dawka humoru uczestników. Tego nigdy u nas nie brakuje. Tym razem sprzymierzeńcem znów okazała się aura. Po kilku dniach bardzo obfitych opadów, sobotnie przedpołudnie okazało się w miarę pogodne. Przynajmniej nie padało…Dzięki temu marsz był naprawdę przyjemny. Liczne wzniesienia, aczkolwiek niewielkie, pokonywało się z przyjemnością. Zgromadzone w plecakach zapasy pozwoliły dotrzeć do mety w dobrej kondycji. Do tego cudowne widoki, no i oczywiście zapach jesiennych liści. Odkrywanie uroków naszego miasta, nowe znajomości, zacieśnianie więzi – to z pewnością atuty rajdów.

Hanna Figura