BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - WMTDay

30 września w naszej szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowany przez WKM logo wtmdayRachmistrz pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

 

Akcję rozpoczęliśmy od wywieszenia plakatów i informacji oraz udekorowania szkoły. Uczniowie zaczęli przypominać sobie tabliczkę mnożenia i wzajemnie sprawdzać swoją wiedzę.

Dzień ten miał na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, którą zapomnieli w ciągu wakacji, a dorosłym dać możliwość popisania się przed dziećmi świetną znajomością tabliczki mnożenia.

W tym dniu każdy mógł zdać egzamin z tabliczki mnożenia przed komisją złożoną z uczniów- egzaminatorów i otrzymać certyfikat oraz tytuł Ekspert Tabliczki Mnożenia czyli MT Expert. Egzaminy pisemne odbywały się w czasie lekcji lub na korytarzu. W egzaminie wzięły udział243 osoby – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Poza tym na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, a wśród uczniów został przeprowadzony konkurs o tytuł ”Mistrz Tabliczki Mnożenia” w trzech kategoriach: klas IV SP, klas V-VI SP i klas I-III Gim.


Oto wyniki:- tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas IV Szkoły Podstawowej i medal zdobył:
Julian Dąbrowaki z klasy IVb- tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas V-VI Szkoły Podstawowej i medal zdobył: Piotr Wolentarski z klasy VIb

 

- tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I-III Gimnazjum i medal zdobyła: Weronika Krzysiak z klasy IIbGratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Halina Stodolska