BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rajd pieszy „Święto Ziemniaka”

DSCN21171 października odbył się kolejny rajd pieszy, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9. Z naszej szkoły wyruszyła 39–osobowa grupa pod opieką p. Beaty Rolewicz, p. Hanny Figury, p. Adriana Woźniaka i p. Witolda Zygadlewicza. Wspólne wędrowanie rozpoczęło się przy Flisaku. Stamtąd przez dworzec PKP i park w stronę osiedla Lotnisko. Meta, po pokonaniu kolejnych kilometrów przez las, na terenie KS „STAL” w Mniszku. Tu na strudzonych piechurów czekał posiłek – dla uczniów zupa, dla opiekunów dodatkowo kawa i słodka przekąska. Trasa, jak się okazało, wyniosła niemal 14 km.

Udział w rajdzie dostarczył niemało powodów do radości. Jednym z nich był konkurs przyrodniczo-ekologiczny, który odbył się na trasie. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykazali się ogólną wiedzą przyrodniczą połączoną z tematyką związaną z ziemniakiem. I tak przedstawiciele szkoły podstawowej – Martyna Zielińska i Paweł Surmacz zajęli I miejsce, natomiast gimnazjaliści – Piotr Rusak i Mateusz Kozłowski – II miejsce!Kolejna niespodzianka czekała na mecie. Tu odbył się ciekawy konkurs – rapowanie o ziemniaku. Do tej konkurencji przygotowały się uczennice gimnazjum – Joanna Rusak, Weronika Krzysiak i Natalia Rojewska. Jeszcze w drodze pracowały nad ostateczną wersją tekstu, korzystając z pomocy koleżanek i wychowawcy. Trud się opłacił – dziewczyny okazały się bezkonkurencyjnei zajęły I miejsce!


Pogoda była wyśmienita, humory dopisywały, a w wesołym towarzystwie czas szybko mijał. Po raz kolejny pojawili się też absolwenci naszej szkoły, którzy chętnie wspominali dawne czasy i opowiadali, jak im się wiedzie w szkole średniej. Wokół widoczne już ślady jesieni, jednak główną atrakcją rajdów wydaje się spędzenie czasu z przyjaciółmi, możliwość pogadania, nawiązanie nowych znajomości…Uczniowie i ich opiekunowie stanowią bardzo wesołą i zżytą grupę. Wszystkich, którzy chcą aktywnie i przyjemnie spędzić sobotnie przedpołudnie, zapraszamy na kolejne rajdy.

Hanna Figura