BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Muzyka jako sposób na naukę języka angielskiego – wyjazd na warsztaty językowe do Warszawy

SAM 0912Dnia 28 września uczniowie klas szóstych oraz pierwszej i drugiej gimnazjum wybrali się na warsztaty z języka angielskiego do Warszawy. Zajęcia te poprowadził FluencyMC, amerykański nauczyciel, który od kilku lat mieszka we Francji i dzięki swojemu talentowi muzycznemu i zamiłowaniu do hip hopu pomaga uczniom z całego świata uczyć się języka angielskiego w nieco inny sposób. FluencyMC zaprezentował kilka swoich chwytliwych piosenek, które stanowią idealne uzupełnienie tradycyjnych metod nauczania, ułatwiające dzieciom i młodzieży naukę języka angielskiego. Dzięki nim uczniowie mieli możliwość powtórzenia m.in. czasowników nieregularnych czy też stopniowania przymiotników. Warsztaty pokazały nam, że można połączyć naukę z dobrą zabawą, co daje dodatkową motywację do ćwiczeń. Na sam koniec zgromadzona na sali publiczność miała okazję zadać kilka pytań prowadzącemu, dotyczących między innymi życia w Stanach Zjednoczonych, bądź jego prywatnych upodobań. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć, do których FluencyMC chętnie pozował.

Po warsztatach wybraliśmy się do centrum, aby porobić zdjęcia na tle Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzić galerię „Złote Tarasy”, w której zrobiliśmy sobie przerwę obiadową. Wyjazd na warsztaty możemy ocenić jako bardzo udany, gdyż nie tylko mogliśmy świetnie się bawić podczas zajęć, ale i zwiedzić ciekawe zakątki naszej stolicy.

Napisała Monika Machelska, Marta Sokalska.

Poprawki i korekta Adrian Woźniak