BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

"Rowerowanie, czyli przyjemne kalorii spalanie"

SAM 087417 września odbył się drugi w tym roku szkolnym rajd rowerowy. Tym razem, ze względu na długość trasy, wzięła w nim udział tylko piątka najwytrwalszych uczniów, dla których rowerowe eskapady to nie pierwszyzna.

Podobnie jak tydzień wcześniej opiekę nad uczniami sprawowali: Pani Marita Grajewska-Treder, Pani Hanna Figura oraz Pan Adrian Woźniak. Do grupy dołączyła także mama jednego z uczniów.

Trasa, która czekała na rowerzystów, nie była może wymagająca pod względem ukształtowania terenu, ale stosunkowo długa (ok. 50 km), bo wiodła aż do Chełmna. Po drodze do „miasta zakochanych” zatrzymaliśmy się przy pomniku upamiętniającym ofiary II wojny światowej w Wielkich Łunawach, znajdującym się niedaleko miejscowego kościoła, który niestety był w czasie naszego przejazdu zamknięty.

Wybierając się do Chełmna nie mogliśmy oczywiście pominąć zwiedzania niezwykle urokliwej starówki, gdzie postanowiliśmy trochę odpocząć i się posilić. W trakcie naszego postoju zmieniły się warunki. Zaczął wiać silniejszy wiatr, który niestety dla nas wiał w twarz, a bezchmurne do tej pory niebo przysłoniły chmury. Mimo wszystko droga powrotna przez Nowe Dobra, Górne Wymiary, Podwiesk i Szynych upłynęła w bardzo miłej atmosferze.

Był to najprawdopodobniej ostatni rajd rowerowy w tym roku kalendarzowym ze względu na zbliżający się cykl imprez pieszych. Na kolejne rowerowe wyjazdy trzeba będzie poczekać co najmniej do wiosny.

                                               Adrian Woźniak