BIP SP11

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – dominacja szkół spoza Grudziądza

SAM 900419 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mniszku odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wydarzenie to po raz kolejny rozpoczął występ szkolnego zespołu „Belfer”, który tym razem wykonał dla zgromadzonej licznie publiczności utwór „Enter Sandman” z repertuaru Metalliki.

Po występie nauczycieli rozpoczęła się pierwsza część konkursu, w której wzięło udział 13 szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 20, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz szkoły podstawowe z Nowej Wsi, Dusocina, Jeżewa, Grupy, Mokrego, Piask, Rudy oraz Nicwałdu). W tej części konkursu uczestnicy zaśpiewali 20 piosenek. Pięcioosobowe jury najwyżej oceniło występ Dominiki Raczyńskiej z Jeżewa, która zaśpiewała piosenkę „Youth”. Na podium znalazły się także dwie piosenki wykonywane przez uczennice szkoły podstawowej z Grupy. Ze względu na bardzo wyrównany poziom w czołówce, jury zdecydowało się przyznać dwa wyróżnienia. Otrzymały je Julia Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Oliwia Lewandowska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3.Wysokie szóste miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy, Julia Plata, którą wspomagały Oliwia Grzegorzewicz oraz Martyna Zielińska. Druga z uczennic Szkoły Podstawowej nr 11, Nikola Saworska, zajęła miejsce na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki.

Po przerwie swoje umiejętności wokalne miała okazję zaprezentować absolwentka naszej szkoły, Kamila Piórkowska, która w ubiegłym roku nie mogła wystąpić ze względu na chorobę. Po niej, rywalizację rozpoczęli uczniowie dziewięciu gimnazjów (Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 12, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1 oraz gimnazja z Gruty, Rudy, Michala, Jeżewa oraz Piask). Zaśpiewanych zostało łącznie 21 piosenek. Ponownie górą okazała się szkoła w Jeżewie, której reprezentantki: Natalia Erdmańska i Julia Raywer, wykonały niemiecką wersję piosenki „Hallelujah”. Niesamowicie zacięta rywalizacja toczyła się o pozostałe miejsca na podium, gdyż aż trzy wokalistki uzyskały jednakową liczbę punktów. Ostatecznie jury zdecydowało się przyznać drugie miejsce uczennicy z gimnazjum w Michalu, Marice Kwiatkowskiej, która zaśpiewała piosenkę Lany Del Rey. Trzecia lokata przypadła w udziale zeszłorocznej triumfatorce, Wiktorii Siwiec z Rudy, natomiast wyróżnienie komisja sędziowska przyznała Agacie Misiak z Gimnazjum nr 2 w Grudziądzu. Bardzo dobrze zaprezentowały się także reprezentantki gospodarzy – wszystkie zajęły miejsca w czołowej „10”. Najwyżej sklasyfikowana została Marta Sokalska z klasy 1B, która ukończyła rywalizację na szóstym miejscu z niewielką stratą do podium. Oczko niżej uplasowała się o rok starsza Oliwia Żmijewska. Miejsce dziesiąte zajęły ex aequo Nicola Dejko oraz Weronika Nowasielska.

Przed rozstrzygnięciem drugiej części konkursu publiczność miała możliwość posłuchania rewelacyjnego wykonania piosenki „Hallelujah” w wykonaniu Pani Ani Stempień, która podobnie jak „Belfrowie” należy do grona nauczycielskiego ZSO nr 1.

Na koniec chciałbym w imieniu organizatorów serdecznie podziękować wszystkim osobom, dzięki którym przeprowadzenie IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej było w ogóle możliwe. Dziękujemy więc Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Nieruchomościami, które ufundowało statuetki dla laureatów. Dziękujemy Wydziałowi Edukacji w Grudziądzu za wsparcie finansowe na nagrody rzeczowe dla uczniów. Dziękujemy Dyrekcji ZSO nr 1 oraz pracownikom obsługi za wszelką okazaną pomoc. Dziękujemy Panu Pawłowi Góreckiemu za wiele godzin, które poświęcił na przygotowanie utworu wykonanego przez zespół „Belfer”. Dziękujemy Pani Annie Stempień oraz Kamili Piórkowskiej za gościnne występy. Dziękujemy Przemysławowi Kalinowskiemu oraz Norbertowi Krakowskiemu, absolwentowi naszej szkoły, za obsługę techniczną podczas prób i samego konkursu. Dziękujemy także uczennicom, które zaangażowały się w wystrojenie szkoły oraz przygotowanie poczęstunku dla gości. Wszystkim gościom i uczestnikom konkursu dziękujemy za przybycie i miło spędzone wspólnie chwile. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze lepsza i podobnie jak w ostatnich latach, emocje sięgną zenitu. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

Adrian Woźniak