BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

V WIELOPOKOLENIOWY RAJD Z HEWELIUSZEM

382709781 812621507540680 3994673818155910485 n            To już coroczna tradycja. 22 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się tylko trzy lekcje… A potem wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami obsługi udali się na rajd. Do rajdu dołączyli też rodzice uczniów.

            Trasa rajdu wiodła przez osiedle, a potem wzdłuż jeziora. Po około trzech kilometrach wędrówki cała szkoła dotarła na plażę miejską nad Jeziorem Rudnickim. Na miejscu było już rozpalone ognisko i grille. Każdy mógł sobie upiec kiełbaskę i zjeść ją z keczupem. I z apetytem.  Następnie przyszedł czas na zabawę. Dla najmłodszych był plac zabaw, starsi grali w piłkę. Najciekawsze było przeciąganie liny. Do tej konkurencji dołączyć mógł się każdy, więc trudno stwierdzić, kto wygrał. Chodziło raczej o sportowe emocje i adrenalinę.

            Rajd odbył się przy pięknej, prawie letniej pogodzie. Jezioro lśniło w słońcu, pływały po nim kolorowe żagle. Po drodze uczniowie popróbowali przytulania się do drzew. Wydaje się to dziwne, ale takie przytulanie zwiększa poziom hormonów oksytocyny, serotoniny i dopaminy. Dzięki czemu koi nerwy, redukuje stres, uspokaja i pozytywnie nastraja.

            Po półtorej godziny uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną. Rajd pod patronatem Jana Heweliusza odbył się już piąty raz i przyniósł wszystkim dużo radości. To zwyczaj zdecydowanie godny kontynuowania.

Marita Grajewska