Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych

SSA46345        Jak co roku , 12 października b. r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Wszystkie dzieci z klasy 1 a i 1 b wraz z opiekunami p.A.Stempień i p.A.Kołtun przybyły na uroczystość odświętnie ubrane. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście, czyli rodzice, opiekunowie i dziadkowie naszych maluchów oraz uczniowie oddziałów zerowych wraz z wychowawczyniami. Nie zabrakło też uczniów klas II i III wraz z opiekunami. Uczniowie klas pierwszych wkroczyli na salę gimnastyczną w takt muzyki i zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Następnie wszyscy zgromadzeni zostali powitani przez p.wicedyrektor Małgorzatę Binder.

         Zgodnie z tradycją, nowi uczniowie klas pierwszych wspólnie z gośćmi zaśpiewali hymn narodowy oraz hymn szkolny. Podczas najważniejszej części uroczystości uczniowie klas I zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej i pasowani na uczniów.

Maluchy z klas I zaśpiewali piosenkę ,,Jestem uczniem’’ Ważnym elementem uroczystości była część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klas drugich i trzeciej. Mali aktorzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Podczas całej uroczystości zaprzyjaźniony fotograf p.Gerard Szukaj uwieczniał na zdjęciach najważniejsze momenty wydarzenia. Po ślubowaniu i zakończeniu oficjalnej części uroczystości pasowania, wszyscy uczniowie  wraz z rodzicami mieli możliwość zrobienia sobie klasowych, indywidualnych i rodzinnych zdjęć, które będą w przyszłości wyjątkową pamiątką tego wspaniałego wydarzenia. Twarze dzieci promieniały z radości, uśmiechy towarzyszyły zarówno uczniom, jak i dumnym rodzicom.

Uroczystość była wyjątkowa dzięki pracy i poświęceniu wielu osób. Szczególne podziękowania składamy:

- p. Iwonie Szymańskiej – za prowadzenie uroczystości oraz przygotowanie tańca z klasą II a

.- p.Barbarze Krajinskiej i p. Annie Wiśniewskiej oraz uczniom klas II b i III a – za przygotowanie części artystycznej i wspaniały występ;

- p.Hannie Szulc-Lewandowskiej- -za pomoc w obsłudze sprzętu nagłośnieniowego;

- p.Ewie Roś – za przygotowanie taneczne uczniów klas pierwszych

- p.Krzysztofowi Gzela za pomoc w przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji

- wszystkim pracownikom obsługi szkoły – za ogromną pomoc w przygotowaniu szkoły do uroczystości;

- wszystkim uczniom starszych klas – za pełnienie funkcji reprezentacyjnych podczas uroczystości, 

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość. Natomiast pierwszoklasistom życzymy samych radosnych chwil spędzonych w szkole i pięknych wspomnień ze wszystkich lat nauki szkolnej.