Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Porozumienie o współpracy

43078525 2195786450694003 1566536467348455424 oW dniu 4 października Pani dyrektor Marlena Treichel podpisała Porozumienie o współpracy z Panią dyrektor Marią Janowską z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu, w obecności Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomiry Gajewskiej i Pani Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Beaty Przybylskiej, a także nauczycieli koordynatorów projektu. Jesteśmy jedyną szkołą w Grudziądzu, która będzie oferowała rodzinie i dzieciom tak szerokie i systemowe wsparcie specjalistyczne. Dzięki porozumieniu dzieci – uczniowie szkoły oraz ich rodziny będą mogły skorzystać ze specjalistycznej oferty świadczonej przez Poradnie Rodzinną oraz Ośrodek Profilaktyki Uzależnień Dzieci i Młodzieży.

Podpisane porozumienie jest kolejnym krokiem który udowadnia, iż tworzenie systemu wspierającego dziecko i rodzinę ma sens, a wspólne działania Centrum oraz Szkoły pozwolą na lepsze dotarcie do tych którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia. W naszej szkole koordynatorami tego ambitnego projektu są: Pani Ewa Roś, Pani Barbara Krajinska i Pani Teresa Czekała. Koordynatorami projektu ze strony Centrum są Pani Magdalena Gzella, Pani Wiesława Chyła i Pani Marta Lemańska – Chylińska.