Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

WIGILIA 2021 W KLASIE VI a

266633883 2632193620258990 5236353252846042666 nW dniu 16 grudnia uczniowie klasy VI a wraz z wychowawcą zorganizowali Wigilię klasową. Był mnóstwo zabawy i atrakcji.

Zanim rozpoczęliśmy świętowanie dziewczynki przygotowały salę do wspólnych obchodów  tego wydarzenia. Czekaliśmy na to wspólne przeżycie 2 lata i udało się. Po przygotowaniu odświętnym sali wychowawca złożył wszystkim życzenia świąteczno – noworoczne, a następnie uczniowie złożyli świąteczne życzenia wychowawcy klasy, wręczając przepiękny kosz słodkości w dowód uznania i podziękowania za wspólną pracę.

Następnie odśpiewaliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. I w końcu nastąpił ten najważniejszy punkt uroczystości - rozdanie prezentów przez prawdziwego św. Mikołaja.

Oczywiści w międzyczasie uczniowie dostali worki ze słodyczami i piciem, które stanowiły główne menu uroczystości. Słodkości te ufundował Jeronimo Martins Polska S.A. Centrum Dystrybucyjne Biedronki w Grudziądzu. Natomiast z Funduszu Rady Rodziców zakupiono smaczne owoce cytrusowe: pomarańcze i mandarynki oraz dodatki do świątecznego wystroju wigilijnego stołu.

Na zakończenie wspólnego biesiadowania dla upamiętnienia tego wydarzenia zrobiliśmy sobie fotografie.

Był to bardzo miły czas spędzony wspólnie ze sobą.    

Witold Zygadlewicz