Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rajd wielodyscyplinowy „Grudziądz wolny” już za nami!

Grupowe 1W sobotę 7.03.2020 r. całkiem spora grupa uczniów, licząca 30 osób pod opieką p. Witolda Zygadlewicza wyruszyła na trasę LI rajdu wielodyscyplinowego pt. „Grudziądz wolny”. Trasa liczyła ok. 8 km. Wędrówka rozpoczęła się przy parkingu LIDL na osiedlu Lotnisko, przez las rudnicki do dzikiej plaży jeziora Rudnik. W tym roku konkursu okolicznościowego nie przeprowadzono. Rajd miał na celu uświetnienie ważnych wydarzeń w historii Pomorza i Grudziądza. W 2020 roku obchodzimy bowiem 100. rocznicę powrotu Pomorza do Polski oraz 100 – lecie zaślubin Polski z Morzem, a także 75. rocznicę wyzwolenia Grudziądza spod okupacji faszystowskiej, uczczono też poległych żołnierzy i mieszkańców podczas walk o Grudziądz, jak zwykle nie zapomniano też o uczczeniu Dnia Kobiet. Nasz przewodnik p. Grzegorz Machaj podczas wędrówki opowiadał nam historie lasu rudnickiego z okresu II Wojny Światowej oraz tajemnice fortyfikacji wojskowych rozmieszczonych na terenie tego lasu. Po dotarciu do celu zostaliśmy poczęstowani pyszną, gorącą grochówką i herbatą i mogliśmy potwierdzić pobyt na trasie rajdu w książeczce Odznak Turystyki Pieszej.

Opiekun:

Witold Zygadlewicz