BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Obchody 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy w SP 11

20200123 132224-1            Przez cały I semestr roku szkolnego 2019/2020 tematyka poświęcona „Powrotowi Grudziądza do Macierzy” przewijała się w różnych formach. Wystarczy wspomnieć wyjścia do Grudziądza w ramach akcji „Paszport małego odkrywcy historii”, zwiedzanie zabytków i miejsc pamięci w Grudziądzu, czy udział w miejskim Konkursie Historycznym „100-lecie powrotu Grudziądza do Macierzy – krótka historia długiej drogi”, w którym nasi uczniowie zajęli III miejsce.

            Intensyfikacja działań skoncentrowanych na upamiętnieniu 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy nastąpiła w miesiącu styczniu 2020 r..

17 stycznia 2020 r. odbyły się zorganizowane przez nauczyciela historii p. P. Góreckiego szkolne konkursy historyczne: „Wiedzy Grudziądzu”, o patronie „Co wiesz o Janie Heweliuszu?” oraz na plakat i album z okazji 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy.

              

Dnia 22 stycznia 2020 r. uczniowie z kl. VII a oraz VII b pod opieką p. Anety Tadrowskiej udali się do Centrum Kultury Teatr i uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego pt.: ,, Grudziądz - miasto moje, a w nim najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni'”, prezentującym w trzech odsłonach Grudziądz w latach 1919- 1939, 1939-1945 oraz po II wojnie światowej.

  Dnia 23 stycznia 2020 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich z okazji 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy.

               O 11.30 delegacja uczniów z kl. VII a i b z opiekunem p. A. Tadrowską, przystrojonych w błękitne czapki i balony ruszyli w Błękitnym Przemarszu spod pomnika Hallerczyków, który znajduje się pod gmachem Starostwa Powiatowego w Grudziądzu na Rynek Główny.[ii]

               Zaś poczet sztandarowy złożony z uczniów klasy VIII b pod opieką p. P. Góreckiego zajął wyznaczone miejsce na Rynku Głównym. W trakcie półtoragodzinnych uroczystości zebrani mogli zobaczyć rekonstrukcję wydarzeń z 23.01.1920r., w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych oraz uczestniczyć w uroczystości patriotycznej z ceremoniałem wojskowym pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

              

               Dnia 24 stycznia 2020 r. na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia poświęcona

100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy. Po wprowadzenie sztandaru szkoły i uroczystym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” zaprezentowany został rys historyczny przedstawiający dzieje Grudziądza od I rozbioru i rozłąki z Ojczyzną aż po szczęśliwy powrót w granice Polski połączony z prezentacją multimedialną. Po chwilach historycznych wspomnień w postaci prezentacji fotografii dawnego Grudziądza nastąpiło podsumowanie akcji „Paszport małego odkrywcy historii” organizowanej przez Wydział Promocji i Wizerunku Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, której celem była popularyzacja historii Grudziądza w ramach „Grudziądzkiego Roku Błękitnej Pamięci”. Na 217 uczniów naszej szkoły, którzy mogli wziąć udział w akcji, 200 uczniów w ramach wyjazdów z nauczycielami do Grudziądza wypełniło zadania co stanowi 92,2%! Jest to niewątpliwy sukces naszych uczniów , nauczycieli i rodziców, który pięknie wpisuje się w obchody 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy. Świadczący też o zaangażowaniu wszystkich podmiotów naszej szkoły w zdobywaniu wiedzy o pięknej historii naszego miasta oraz pogłębianiu więzi uczuciowej z „małą ojczyzną”, którą jest dla nas miasto Grudziądz.

               Następnie uczniowie uczestniczący w uroczystości poznali rozstrzygnięcia w organizowanych na terenie szkoły konkursach historycznych: „Wiedzy o Grudziądzu”I miejsce – Paweł Pawski (VIIa), II miejsce „ex aequo” – Natalia Cieślik (VIIIa) i Patryk Pabiś (VIIIa) ; „Co wiesz o Janie Heweliuszu?

I miejsce „ex aequo” – Wiktoria Heyduk (VIc), Lagocka Maja (VIc), Patryk Pabiś (VIIIa) ; na plakat z okazji 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy – I miejsce - Nadia Lewandowska (Vb), II miejsce – Paweł Szczepański (VIIb), III miejsce – Laura Saworska (VIc) , a w konkursie na album o Grudziądzu wyróżnienie otrzymali Agata Krzysztofik (VIIIa) i Patryk Krzysztofik (VIc).

               Potem na środek poproszeni zostali laureaci III miejsca w ogólnomiejskim Konkursie Historycznym pod patronatem Prezydenta Grudziądza „100-lecie powrotu Grudziądza do Macierzy – krótka historia długiej drogi”: Julian Dąbrowski (VIIb)i Paweł Pawski (VIIa). Następnie nauczyciel historii P. Górecki, opiekun merytoryczny Juliana Dąbrowskiego wyróżniłGo za awans do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii życząc mu uzyskania tytułu laureata w etapie wojewódzkim 25 lutego 2020 r.

            Po rozstrzygnięciach konkursowych uczniowie klasy IIIa, której wychowawcą jest p. I. Szymańska ubarwili akademię odtańczeniem efektownego krakowiaka do piosenki „Przybyli ułani pod okienko…”. Na zakończenie tej części uroczystości uczniowie zobaczyli i wysłuchali „Grudziądzkiej pastorałki” , w której wykonaniu brali też udział uczniowie naszej szkoły.

            W ramach obchodów 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy w SP 11 zostały wykonane gazetki tematyczne w klasach i na holu szkoły podstawowej klas I-III oraz główna wystawa przy recepcji szkoły, gdzie zostały zaprezentowane m.in. zwycięskie prace uczniów w konkursie na plakat z okazji 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy oraz pokaźny zbiór wydawnictw albumowych poświęconych naszemu miastu.

Paweł Górecki

 


[i] Autor akapitu – A. Tadrowska

[ii] Autor akapitu - A. Tadrowska