Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wycieczka do Portu Marynarki Wojennej RP

SAM 6314 (Kopiowanie)Dnia 29 maja 2015 roku na zaproszenie Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum wraz z opiekunami udali się do Portu Marynarki Wojennej w Gdyni. Wyruszyliśmy z Grudziądza o godzinie 5:30 autokarem udostępnionym przez Centrum Szkolenia Logistyki. Na miejscu byliśmy o 8:00. Po przekroczeniu bramy udaliśmy się prosto na ORP „Heweliusz”, który jest okrętem wykonującym specjalistyczne zadania dla Marynarki Wojennej i także współpracuje z instytucjami państwowymi. Następnie udaliśmy się na pokaz Żandarmerii Wojskowej stacjonującej w Porcie. W koszarach uczniowie zobaczyli i dotykali sprzęt technika kryminalistyki oraz obejrzeli pokaz zatrzymania osoby podejrzanej o przewóz materiałów wybuchowych. Po tym pokazie udaliśmy się na boisko, gdzie stał osobowy samochód i kilku wojskowych. Specjalnie dla nas przeprowadzono akcję pożarniczo– gaśniczą, tzn. najpierw podpalono miejsce obok auta, zadymiono auto i jeden z uczniów wezwał straż pożarną. Straż pożarna zgasiła ogień, wybiła przednią szybę auta i specjalnymi nożycami do cięcia blachy zerwała dach samochodu i wyniosła poszkodowanego z auta. Sprawdzono czynności życiowe, następnie przewieziono osobę poszkodowaną do szpitala. Uczniowie wraz z nauczycielami skorzystali również z symulatorów na których mogli sprawdzić jak jeździ osoba, która ma we krwi pół promila alkoholu oraz jaka siła działa na człowieka podczas zderzenia samochodu z przeszkodą gdy jedzie z prędkością 10 km/h i nie ma zapiętych pasów.

Z naszego wspólnego doświadczenia wywnioskowaliśmy, że należy każdemu odradzać jazdę po wypiciu jakiejkolwiek ilości alkoholu oraz mówić o ty ,że koniecznie trzeba zapinać pasy, ponieważ uderzenie jest silne i „powala na kolan” – gdyby nie łapał nas żandarm, to każdy, kto wsiadł na fotel, bez zapiętych pasów potrzebowałby pomocy lekarskiej. Kolejną atrakcją było zwiedzanie okrętu „Iskra” - przeznaczonego do wykonywania długich rejsów nawigacyjno – szkoleniowych z podchorążymi AMW oraz ORP „Wodnik”, który brał udział w operacji „Pustynna burza” i pełnił rolę okrętu - szpitala na wodzie.  Na koniec wizyty w Porcie Marynarki Wojennej zostaliśmy zaproszeni na holownik i udaliśmy się w krótki rejs, który był dla nas wielką niespodzianką.  Kolejnym punktem naszej wycieczki patriotyczno – historycznej było Westerplatte, gdzie udaliśmy się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.
Za wspaniałą wycieczkę dziękujemy Dywizjonowi Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej, który zaprosił nas do swojego Portu, komendantowi CSLog panu pułkownikowi Krzysztofowi Tokarczykowi za udostępnienie autokaru i panu Ryszardowi Fierek, który z ochotą dzielił się z nami swoją pasją i wiedzą.