Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Sukces naszych uczniów!

logoTomasz Wolentarski z kl. V B i Oliwia Żmijewska z kl. I A gimnazjum zajęli I miejsca w finale Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pt.: „Życie i działalność Św. Pawła Apostoła” w Toruniu w kategorii (odpowiednio) szkół podstawowych i gimnazjów. Cieszymy się bardzo z ich zwycięstwa, tym bardziej, że przygotowanie do finału wymagało wielu godzin pracy. Uczniowie musieli znać całe Dzieje Apostolskie z Nowego Testamentu łącznie z przypisami i pojęciami ze słownika, a pytania bardzo dokładnie sprawdziły ich wiedzę.

Materialną nagrodą za ich wysiłek były tablety, które otrzymali za uzyskanie pierwszych miejsc. Poza Tomkiem i Oliwią, w finale wzięli udział i z ich wyniku również jesteśmy zadowoleni: Filip Polenik (IV miejsce), Katarzyna Nowak (V miejsce) oraz Piotr Wolentarski i Mateusz Kozłowski.

Korzystając z okazji, że konkurs odbywał się w pięknym Toruniu, odwiedziliśmy Starówkę, sprawdzając nachylenie Krzywej Wieży oraz weszliśmy do nowoodkrytego Bunkra „Wisła” (z 1943r.) na Bulwarze Filadelfijskim, w którym doświadczyliśmy sugestywnej symulacji nalotu lotniczego.

Beata Makowska, Anna Dobrzyńska-Pakowska