Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Hardkorowa impreza na orientację!

logo         W minioną sobotę, 23 maja 2015 r. grupa jedenastu uczniów gimnazjum wzięła udział w imprezie na orientację pn. Lampion Ekotona. Ekipa pod opieką p. Jacka Treichela wyruszyła pieszo z Mniszka do ośrodka MORiW na plaży miejskiej, zlokalizowanego nad jeziorem Rudnickim. Przebyte 3 kilometry stanowiły przedsmak tego, co działo się na trasie. Organizatorzy, czyli Klub Imprez na Orientację „Ekoton”, przygotowali nad wyraz urozmaicone trasy zawodów. Uczestnicy poza odnalezieniem punktów kontrolnych na trasie, musieli radzić sobie z bardzo trudnymi technicznie i wymagającymi terenowo trasami. Czekały na nich m.in. pokrzywy i podmokły teren.

        Spośród naszych zawodników najlepiej poradziła sobie para Jakub Jabłoński i Maciej Winiarski. Obaj odbyli aż 2 etapy imprezy. Podczas zawodów jedna ekipa
3-osobowa startowała w kategorii TM – dla młodzieży oraz cztery ekipy 2-osobowe w kategorii TU – dla średniozaawansowanych. Miłym momentem była wizyta w bazie zawodów p. Dyrektor Marleny Treichel, która gorąco dopingowała naszych zawodników.

         Po przygodach z mapą zawodników czekał poczęstunek na mecie oraz kolejny, pieszy powrót do Mniszka.

       Z wielkim zainteresowaniem czekać będziemy na wyniki zawodów, które niebawem pojawią się na stronie internetowej organizatora.

     Nadmienić należy, że impreza była częścią organizowanego przez PTTK Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych Imprez na Orientację.

sygnatura