Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Międzygimnazjalny konkurs: ,,Z mapą przez kontynenty i oceany’’

21 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu odbył się miejski etap V edycji międzygimnazjalnego konkursu: ,,Z mapą przez kontynenty i oceany’’. Wzięło w nim udział 6 szkół z naszego miasta. Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Aneta Ceglińska (IIIb), Dominika Buler (IIa), Marta Paterska (IIa) i Miłosz Majerowski (Ia).
     W ciągu 45 minut uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozpoznać na mapie konturowej świata obiekty związane z linią brzegową kontynentów (np.: wyspy, półwyspy), jak również rzeki, jeziora, kotliny, góry, niziny i wyżyny położone wewnątrz lądów.

Najwięcej obiektów prawidłowo rozpoznał uczeń naszego gimnazjum – Miłosz Majerowski, który tym samym zajął I miejsce, wyprzedzając uczniów z Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum nr 5.
Uroczystego wręczenia nagród dla trzech najlepszych uczestników konkursu dokonał Dyrektor Gimnazjum nr 7.

     Laureatowi konkursu, jak również pozostałym uczestnikom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz dalszych sukcesów w następnych konkursach geograficznych.

                                                                                                                  Beata Lewicka