BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Debata Młodych - „Być młodym obywatelem”

        20 listopada samorządy klasowe gimnazjum oraz członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w Debacie Młodzieży pod hasłem „Być młodym obywatelem” zorganizowanej przez Zespół Placówek Młodzieżowych „Bursa” w Grudziądzu.
        Debata podzielona została na trzy części. Pierwszą zatytułowano „Co mnie motywuje do działalności społecznej?” Wychowankowie bursy zadawali pytania zaproszonym gościom zajmującym się wolontariatem. Należeli do nich: wolontariuszka akcji „Szlachetna Paczka”, reprezentant Grupy Społecznych Instruktorów Medycznych oraz przedstawiciel Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie w Grudziądzu.

 


        Drugą część debaty zatytułowaną „Pracuję lub zatrudniam” wypełniły pytania do pracownic Młodzieżowego Urzędu Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery oraz do młodego przedsiębiorcy grudziądzkiego.
Trzecia część dotyczyła problematyki funkcjonowania każdego z nas w społeczności. Wypowiadali się w niej psycholodzy, pedagodzy i mediatorzy. Odpowiadali oni na pytania młodych ludzi, m.in. na pytanie zadane przez naszą uczennicę.

Oto refleksje uczestników debaty z naszego gimnazjum:

        „Dowiedziałam się, że wcale nie jest tak trudno oraz nie trzeba mieć jakichś specjalnych cech, aby zostać wolontariuszem. Wystarczy chcieć! (…) Ostatnia część podobała mi się najbardziej. Usłyszałam i zapamiętałam dużo cennych rad i na pewno spróbuję wykorzystać je w przyszłości.” Dominika
        „Dwa z trzech tematów zaciekawiły mnie. Dowiedziałam się dużo o tym, gdzie kierować się w sprawie pracy dla młodzieży oraz od ilu lat można ją podjąć. Można też było dowiedzieć się jakie kryteria trzeba spełniać, aby zostać wolontariuszem albo co zrobić by pomóc potrzebującym.”

/- Oliwia -/

        „Uważam, że takie debaty powinny być organizowane częściej. Dowiedziałam się jak mogę zostać wolontariuszem i co powinnam umieć, (…) jak zgłaszać się do pracy, czego nie wiedziałam. Ostatnia część najbardziej mi się podobała. Mówiono między innymi o rozwiązywaniu konfliktów, była mowa o wyzwiskach, które też są przemocą. Takie debaty to bardzo dobry pomysł. Mogą wiele nauczyć młodych ludzi i mogą mieć wpływ na ich życie. Zrozumiałam, że najważniejsze to chcieć. Gdy będziemy siedzieć i nic nie robić na pewno nam się nic nie uda.” Marta
        „Uważam, że debata była bardzo interesująca. Wiele mnie nauczyła; m.in. tego, że można zrobić wszystko jeżeli się tylko chce. Dowiedziałam się także jak zostać wolontariuszem i z jakimi trudnościami zmaga się osoba, która chce założyć firmę. Myślę, że wiadomości wyniesione z debaty pomogą mi w wybraniu drogi życiowej.”

/- Kamila -/

        „Sądzę, że do wolontariatu mogą dołączyć tylko ci ludzie, którzy naprawdę tego chcą; tacy, którym zależy na innych ludziach, lubią bezinteresownie pomagać i są gotowi oddać siebie. Myślę, że dla ludzi biednych czy chorych najważniejsza jest myśl, że są jeszcze osoby, które dobrze im życzą.(…) Trzecia część debaty najbardziej przykuła moją uwagę. Poruszono w niej problemy ludzi wynikające ze złego sposobu komunikacji. Problem ten myślę, że dotyczy też każdej rodziny. Bardzo często dzieci kłócą się z rodzicami. Dzieje się tak, ponieważ nie potrafią ze sobą rozmawiać, przedstawić swojego zdania, poglądów, a co najważniejsze wyrazić swoich uczuć.”

/- Natalia -/