BIP SP11

Konkurs piosenki obcojezycznej

imagesDnia 18 marca o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W pierwszej części udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Grudziądza i okolic, zaś w drugiej - uczniowie gimnazjów. Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych poprzez śpiewanie piosenek, rozwijanie umiejętności językowych, prezentacja własnych umiejętności wokalno-artystycznych na forum oraz międzyszkolna integracja młodzieży. Konkurs poprzedził występ nauczycieli naszej szkoły (P. Hanny Szulc-Lewandowskiej, P. Pawła Góreckiego oraz P. Adriana Woźniaka), którzy w tym roku zdecydowali się wykonać utwór „Rock you like a hurricane” zespołu Scorpions.

Udział w konkursie wzięły następujące szkoły podstawowe z okolic Grudziądza: SP w Wałdowie Szlacheckim, w Słupie, w Nicwałdzie, w Grupie oraz szkoły z Grudziądza: SP nr3, nr7, nr11, nr12, nr16 i nr21. Uczniowie zaśpiewali wiele pięknych przebojów, które sprawiły radość słuchającym, wprawiły w miły nastrój i wywołały burzę oklasków.

W kategorii szkół podstawowych usłyszeliśmy przeboje: Beatlesów, E. Presleya, E. Sheerana, C. Harrisa i wiele innych.

I miejsce zdobył chór „Cantabile” z SP16, który zaprezentował oryginalną interpretację piosenki „Imagine” J. Lennona.

II miejsce wywalczyła Marcelina Ciesielska z zespołem tanecznym z SP w Grupie

śpiewając „Is it right?” Elaizy.

III miejsce zdobyła Marta Sokalska- reprezentantka naszej szkoły, która zaśpiewała

„Read all about it” Emeli Sande.

Wyróżnienie jury przyznało Natalii Arendt z SP w Nicwałdzie.

W kategorii gimnazjów usłyszeliśmy m.in. przeboje: C. Dion, Rihanny, Birdy, Oonagh, Adele, D. Lovato i inne.

I miejsce zdobyła Wiktoria Siwiec z Gimnazjum w Rudzie, która zaśpiewała piosenkę „Stay” z repertuaru Rihanny.

II miejsce przypadło Julii Knak z Gimnazjum nr 7, która ujęła publiczność nastrojowym utworem „Summertime” z repertuaru Georga Gershwina.

III miejsce zdobyła Alicja Cieślak z Gimnazjum nr 5, która zaśpiewała „Skyfall” Adele.

Wyróżnienie jury przyznało naszej uczennicy Anecie Ceglińskiej, która zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim:„Pendel” Yvonne Catterfeld.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi!!!

Podziękowania składamy sponsorom nagród: Wydziałowi Edukacji UM w Grudziadzu, Radzie rodziców naszej szkoły, Wydawnictwu Mcmillan, WSiP, Firmie Jotun (Olicon Delta), Ekobud i Stoltap.

Organizatorzy:

Jolanta Świerszczko, Hanna Szulc-Lewandowska, Hanna Matus, Adrian Woźniak