BIP SP11

Święty Patryk w Warszawie

10 marca została zorganizowana wycieczka do Warszawy. Tym razem głównym jej celem były warsztaty językowe, które są organizowane przez europejski program edukacyjny Naukabezgranic.

Jako, że 17 marca obchodzony jest w Irlandii Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, tematyka warsztatów dotyczyła tego kraju. Prowadzący, Simeon Wren, który z zawodu jest aktorem i pochodzi z Manchesteru, w bardzo ciekawy i dowcipny sposób przekazał kompendium wiedzy o Irlandii, jej języku, literaturze, ludziach i obyczajach.

Warsztaty językowe połączone były z warsztatami tanecznymi Ceilidh Dancing, podczas których można było nauczyć się kroków dwóch tańców celtyckich. Muzyka, zabawa i dobry humor towarzyszyły naszym uczniom przez cały czas trwania warsztatów, więc z pewnością wiele ciekawych informacji na długo zapadnie w ich pamięci. Kontakt z 'żywym' językiem jest bardzo istotnym elementem nauki języka obcego a wiadomości przekazane z 'pierwszej ręki' są szybciej i łatwiej przyswajane. Irlandia kojarzona więc teraz będzie nie tylko z koniczynką i zielonym kolorem.

Drugą część wycieczki stanowił, obowiązkowo, Pałac Kultury i Nauki. Piękna pogoda pozwoliła w pełni cieszyć się panoramą stolicy z tarasu widokowego na trzydziestym piętrze.

Pełni wrażeń, z nowymi wiadomościami i umiejętnościami wróciliśmy do naszego miasta.