BIP SP11

XLV RAJD WIELODYSCYPLINOWY GRUDZIĄDZ WOLNY

8 marca 2014 roku odbył się XLV rajd Grudziądz wolny. Zorganizowany został przez Wojskowe Koło PTTK OSeSeK, Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki Sagittarius, Oddział PTTK w Grudziądzu, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1. Z tej okazji gościliśmy w murach naszej placówki aż 370 uczestników rajdu!

Z naszej szkoły na trasę wyruszyły 34 osoby – 32 uczniów i 2 opiekunów. Celem imprezy było nie tylko uczczenie 69. rocznicy wyzwolenia Grudziądza, ale też poznanie walorów turystycznych i krajoznawczych regionu. Trzeba przyznać, że trasa okazała się nadzwyczaj ciekawa i atrakcyjna, chociaż bardzo wymagająca. Wyruszyliśmy ze stacji PKP w Wałdowie Szlacheckim przez pola, las, przechodziliśmy w pobliżu bagien i urokliwych torfowisk. Wspinaliśmy się na wzniesienia, omijaliśmy nisko wiszące gałęzie i podziwialiśmy okolicę. W doskonałych humorach, po pokonaniu 10 km, dotarliśmy przez Hanowo i Biały Bór do Mniszka.

Na trasie odbył się okolicznościowy konkurs wiedzy. Nasze uczennice ze szkoły podstawowej (Asia Rusak i Agnieszka Żywiecka) zajęły II miejsce. Gimnazjalistki ( Kamila Piórkowska i Paulina Roman) uplasowały się na III miejscu. Już na mecie odbył się konkurs dla Pań Rzut wałkiem na odległość, w którym zwyciężyła P. Hanna Figura. Odpoczynek w murach naszej szkoły uświetniła prezentacja o Grudziądzu wykonana na przez Adama Kapuścińskiego z klasy II b. Przygotowaliśmy też wystawę o Grudziądzu – Grudziądz moje miasto i Grudziądz dawniej i dziś. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa konkursowych prac plastycznych Obiekty wojskowe na turystycznym szlaku. Miłym zaskoczeniem było I miejsce Zuzanny Szumiłowskiej, uczennicy naszego gimnazjum.

Nie lada atrakcją był też konkurs strzelecki. Nad jego przebiegiem czuwał Prezes Klubu P. Jacek Treichel. Zaszczytną aczkolwiek absorbującą funkcję sekretarza pełniła Pani Dyrektor Marlena Treichel. Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej relacji z przebiegu konkursu, która znajduje się na stronie MUKS Sagittarius.

Warto też zwrócić uwagę na miłą niespodziankę, o którą zadbały nasze wspaniałe Panie z obsługi – opiekunowie i organizatorzy zostali poczęstowani ciepłymi jeszcze faworkami! Dbały też o to, aby wszyscy otrzymali tradycyjną grochówkę i herbatę. Przy wydawaniu pomagały uczennice naszego gimnazjum, a chłopcy zadbali o muzyczną oprawę.

Organizację tej imprezy w naszej szkole wsparło wiele osób i instytucji – Wojskowe Koło PTTK OSeSeK, MUKS Sagittarius, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie. Dziękujemy wszystkim za życzliwość, pomoc, pogodę ducha i bezcenny uśmiech.

Tekst – Hanna Figura

Informacja o wydarzeniu na stronie portalu Miasta Grudziądza