BIP SP11

„Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie” - Jimmy Page

Dnia 26 lutego 2014 r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs piosenki obcojęzycznej. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów, bowiem na scenie naszej szkoły mogliśmy podziwiać prawie 50 występów uczniów z całego regionu. Podczas konkursu zaprezentowali się uczniowie w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów. Celem konkursu była popularyzacja nauki języków obcych i rozwijanie zainteresowań kulturą obcojęzyczną.

Występy młodych artystów na naszej scenie były nie tylko okazją zaprezentowania własnego talentu, ale były także doskonałą okazją integracji międzyszkolnej. W tym dniu mieliśmy niepowtarzalną możliwość podziwiania talentów muzycznych i językowych. Uczniowie z wielu szkół przybyli licznie wraz ze swoimi opiekunami, by wziąć udział w rywalizacji po statuetki ufundowane przez firmę Masmal. Jury, składające się z nauczycieli języków obcych i muzyki, pracujących w różnych szkołach, oceniało kandydatów biorąc pod uwagę zarówno poprawność wykonania, aranżację utworu, jak i ogólne wrażenie artystyczne. Grupie jurorów przewodniczył Pan Adrian Woźniak, który uświetnił konkurs występem zespołu składającego się z nauczycieli naszej szkoły. Nauczyciele, na otwarcie konkursu, wykonali utwór zespołu Deep Purple, czym dodali „otuchy” młodym artystom. W pierwszej części spotkania zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych. Wśród solistek, solistów i zespołów tej kategorii mogliśmy podziwiać kolejno występy artystów uczniów ze szkół: SP 18, SP w Grupie, SP 5, SP 12, SP 21, SP 7, SP 3, SP 9, SP w Rudzie i SP 11. Po krótkiej przerwie, podczas której artyści mogli skosztować pyszności ufundowane przez sponsorów, czyli firmy: restaurację Krasnal, cukiernię Tradycja oraz sklep P. Skrzynieckich, nastąpiła druga część konkursu. Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół gimnazjalnych. I tu kolejno występowali artyści ze szkół: Gimnazjum w Rogóźnie, Gimnazjum w Jeżewie, Gimnazjum nr 12 w Grudziądzu, Gimnazjum nr 6 w Grudziądzu oraz artyści z naszego Gimnazjum. Po emocjonujących obradach jury, w obecności sponsorów: przedstawicieli firmy Masmal i w blasku fleszów grudziądzkich reporterów, nastąpiło wręczenie pucharów i nagród.

W kategorii „Szkoła Podstawowa” zwyciężyli:

1 miejsce - Wiktoria Siwiec i Jakub Maliszewski (Szkoła Podstawowa w Rudzie)

2 miejsce - Oliwia Żmijewska (Szkoła Podstawowa nr 11)

3 miejsce - Marcelina Ciesielska (Szkoła Podstawowa w Grupie)

wyróżnienie - Helena Synkowicz, Julia Wiśniewska (Szkoła Podstawowa nr 7)

W kategorii „Gimnazjum”zwyciężyli:

1 miejsce - Marika Andrik (Gimnazjum nr 12)

2 miejsce - Weronika Kołtonowska (Gimnazjum w Jezewie)

3 miejsce - Natalia Erdmańska (Gimnazjum w Jeżewie)

wyróżnienie - Marta Kitłowska (Gimnazjum nr 1)

Po ogłoszeniu wyników wystąpili na koniec zwycięzcy obu kategorii: duet: Wiktoria Siwiec i Jakub Maliszewski (ze Szkoły Podstawowej w Rudzie) oraz Marika Andrik (z Gimnazjum nr 12 w Grudziądzu).

Dziękujemy sponsorom: firmie Masmal, wydawnictwu Macmillan oraz Wsip za nagrody oraz firmom: restauracji Krasnal, cukierni Tradycja oraz P. Skrzynieckim za słodki poczęstunek.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje konkursu piosenki obcojęzycznej.

Organizatorzy konkursu:

Jolanta Świerszczko