Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wycieczka do Zakopanego

Grupowe na Morskim Oku         4 czerwca 45 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. G.Redmer, p.A.Głodowską, p.J.Burcz, p.W.Zygadlewiczem, p.W.Bogaleckim wyruszyło na długo wyczekiwaną wycieczkę w góry. Pierwszego dnia udaliśmy się do Kopalni Soli „Wieliczka”, która stanowi jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych w Polsce. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Po ponad dwugodzinnym zwiedzaniu kopalni ruszyliśmy na obiadokolację i nocleg do Białego Dunajca.

         Kolejnego dnia wyzwanie – wyprawa nad Morskie Oko. Jest ono jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego . To największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku. Swoją popularność zawdzięcza niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy. Nad Morskim Okiem znajduje się też schronisko górskie. Wszyscy dali radę przejść około 8 km w jedną stronę, a najwytrzymalsi z p. G. Redmer, p .Anną Głodowską i p. J. Burcz obeszli jezioro dookoła. Wieczorem- relaks w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie spędziliśmy cztery godziny.

   Następny dzień naszej wycieczki to wjazd kolejką na Butorowy Wierch i Gubałówka. Później wraz z przewodnikiem udaliśmy się do Zakopanego, gdzie zwiedzaliśmy m.in. Szlak Architektury Drewnianej, stary kościołek na Pęksowym Brzysku oraz Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach. Potem szaleństwo zakupowe na Krupówkach i na rynku pod Gubałówką.

       Czwarty dzień to wycieczka z przewodnikiem do przepięknej Doliny Kościeliskiej. Po dotarciu do schroniska grupa najwytrwalszych uczniów udała się w górę nad Smerczyński Staw. Widoki zapierały dech w piersiach. W drodze powrotnej – nieoczekiwane spotkanie z …niedźwiedziem. Był to około trzyletni samiec, który, wcale nieproszony, pozował do zdjęć. Oczywiście zachowaliśmy należytą ostrożność i stosowaliśmy się do wskazówek przewodnika. Wieczorem chętni spędzili czas w Aquaparku w Zakopanem.

Ostatniego dnia rano wyruszyliśmy do Krakowa. Spacer rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, a tam krótkie zwiedzanie katedry wawelskiej oraz wejście na dziedziniec wewnętrzny Zamku Wawelskiego wraz z pięknymi renesansowymi krużgankami.. Następnie ul. Grodzką udaliśmy się do Rynku, a tutaj Sukiennice, Wieża Ratuszowa, kościółek św. Wojciecha, pomnik Adama Mickiewicza, płyta przysięgi Tadeusza Kościuszki. O godzinie 12.00 wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej .Około 14.00 z żalem opuściliśmy słoneczny Kraków i udaliśmy się w drogę do domu. Późnym wieczorem wszyscy zadowoleni i szczęśliwi, w towarzystwie rodziców i opiekunów rozeszli się do domów.

Na pewno wycieczka do Zakopanego na długo pozostanie pamięci jej uczestników.

G.Redmer, W.Zygadlewicz