Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Szkolny Konkurs Krajoznawczy z języka niemieckiego

             Nazwą „Państwa DACH-u” określa się kraje niemieckiego obszaru językowego czyli Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Uczniowie na lekcji języka niemieckiego poznają niektóre informacje z zakresu kultury, geografii, muzyki, sportu, kuchni i innych dziedzin tych państw. Okazją do sprawdzenia swoich wiadomości z zakresu krajoznawstwa był konkurs, który odbył się w naszej szkole dnia 15 grudnia 2017r. Do konkursu stanęła liczna grupa uczniów (aż 22!) z klas VIIa i VIIb oraz z gimnazjum- kl. IIa, IIb, IIIa i IIIb.                                              

Poziom rywalizacji był wysoki, sam test uczniowie określili jako ciekawy.  

Wyniki również zaskoczyły, a zwycięzca na podium był jeden!

Najlepszym „krajoznawcą” okazał się Tomasz Wolentarski – kl. IIb.              

Miejsce II zajęli jednocześnie: Joanna Rusak – kl. IIIb, Piotr Rusak – kl. IIb i Piotr Wolentarski – kl. VIIb.

Miejsce III zajęło dwoje uczniów: Aleksandra Jasińska – kl. IIa oraz Kacper Zamyślewski – kl. IIIa.  

                               Wielkie gratulacje !!!!

                                                                                        Organizator: Hanna Matus