BIP SP11

Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia wypada Dzień Ziemi. To nietypowe święto obchodzone jest na całym świecie. Dzień Ziemi postanowiono wprowadzić po katastrofie ekologicznej w Stanach Zjednoczonych z 1969 roku. Doszło wtedy do uszkodzenia platformy wiertniczej, co skutkowało wylaniem się tysięcy litrów ropy do oceanu. Skutkiem była śmierć wielu zwierząt oraz uszkodzenie ekosystemu na długie lata. W 1970 roku zaproponowano by Dzień Ziemi uczynić cyklicznym świętem nauki o planecie. Oficjalnie w kalendarzu świąt Dzień Ziemi pojawił się dopiero w 2009 roku. Wszystko dzięki Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 2010 roku Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia.

Zrzut ekranu 2022 04 22 184224

zapraszamy do obejrzenia

Dzień Ziemi w Polsce obchodzony jest od 1990 roku. Najważniejszym aspektem Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na sposoby dbania o planetę i tworzenie dalekosiężnych planów ratujących ekosystem. Pierwszym krokiem może być rozpoczęcie segregacji odpadów. Nasi uczniowie bardzo poważnie podeszli do tematu sprzątania i segregacji. Przygotowali liczne worki i skrupulatnie segregowali zebrane śmieci. Uczniowie klasy szóstej wykonali prace w naszym szkolnym mini sadzie owocowym i zasilili glebę nawozami naturalnymi pod wszystkimi drzewami. Klasy trzecie wykonały ekologiczne plakaty i  pojazdy przyszłości.

Wszystkie działania sprawiły radość naszym uczniom, a poprzez konkretne działania zwróciliśmy uwagę lokalnego społeczeństwa, że nasi uczniowie dbają o swoją szkołę i jej otoczenie i wiedzą, że budują swoją lepszą, ekologiczną przyszłość. Brawo nasze dzieci! #SprzątamyDlaPolski